26.02.2015

Tallinna haridusjuhid arutavad rohelise kooli põhimõtteid

Juba viiendat korda korraldavad Tallinna Keskkonnaamet, Haridusamet ja MTÜ Koolitus- ja Nõustamiskeskus Hared Tallinna koolijuhtidele keskkonnahariduskonverentsi, millel keskendutakse rohelise kooli põhimõtetele.

Konverentsil „Keskkonnasõbralik kool V. Roheline kool“ tutvustatakse nii meie lõunanaabrite kui põhjanaabrite  ökokoolide toimimist ja kogemusi Lätis ja Soomes, vaagitakse energiasäästliku ja keskkonnasõbraliku mõtteviisi üle ja arutatakse teemal mis on „ roheline kool“  ehk ökokool tänapäeval ning milline võiks olla koolide roll „Läänemere väljakutses“.

Töötubades on arutluse all rohelise kontori põhimõtete rakendamise võimalused  koolis, loomade energia säästmise temaatika, keskkonnahariduslike projektide taotlemine Keskkonnainvesteeringute Keskusest  ja tutvutakse õppekava toetavate programmidega Tallinna Loomaaia uues Keskkonnahariduskeskuses.

26. veebruaril toimuvast konverentsist võtab osa sadakond haridusasutuse juhti Tallinnast, samuti keskkonnahariduskeskuste töötajad.

Abilinnapea Arvo Sarapuu sõnul peab keskkonnaharidust peab üha enam väärtustuma „Ainult keskkonnateadliku ja keskkonda hoidvate linnakodanikega jõuame aastal 2018 Euroopa Rohelise Pealinna tiitlini.“

Konverentsi kava 

 

Lisainfo: 

Maie Zernask
Tallinna Keskkonnaameti keskkonnahariduse juhtivspetsialist
Tel 640 4765, e-post maie.zernask@tallinnlv.ee

 

Uudise rubriigid: