26.08.2020

Tallinna innovatsioonikonkursile laekus 12 taotlust

"Tallinnovation" innovatsioonikonkursi osas oli huvi ootuspärane ning kokku laekus kaksteist taotlust," kinnitas tallinna abilinnapea Aivar Riisalu. "Rahastuse maht võimaldab pakkuda koostööd kolmele-neljale parimale projektile."

Riisalu sõnul saab konkursi tulemustest täpsemalt rääkida Tallinna Ettevõtluspäeva raames, mis toimub 6. oktoobril. "Kuna taotlused on alles saabunud, siis nende hindamine ja tausta üle vaatamine võtab veel aega," selgitas abilinnapea. Kandideerimine oli avatud 11. maist ja taotlusi sai esitada kuni 24. augustini.

Riisalu sõnul on Tallinnovation konkursi eesmärk tuua linnapilti nüüdisaegseid lahendusi, mis arendavad linna ja muudavad selle veel nutikamaks, inimsõbralikumaks, säästlikumaks ja avatumaks. "Soovime elavdada linna ja tehnoloogiaettevõtete koostööd, avades ust uudsetele toodetele ja teenustele, millega linnaelanike ja -külaliste elu mugavamaks muuta," sõnas Riisalu.

Konkursile oodati targa linna ideid, mis pakuvad toimivaid alternatiive nii kasutusolevatele lahendustele kui ka toovad täiesti uue lähenemise järgmistesse fookusvaldkondadesse – turism, ringmajandus, kogukondlikud piirkonnad, e-teenused ja Tallinn-Helsinki koostöö. Innovatsioonikonkurss on suunatud Tallinnasse registreeritud ettevõtetele.

Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol korraldatav Tallinna linna innovatsioonikonkurss "Tallinnovation" hindamine toimub kahes osas. Esmalt vaadatakse taotlused üle, küsitakse täiendavat infot ja suheldakse parimate lahenduste leidmiseks taotlejatega.

Teises osas saab parimaid valituid lahendusi esitleda komisjonile, kuhu kuuluvad valdkonna eksperdid nii linnast kui ka Tehnopolist. Maksimaalse toetussumma võib saada kolm lahendust, kuid oodatud olid ka mitterahalist panust vajavad ideed, näiteks e-lahenduste testimine, andmete kogumine ja muu taoline. Innovatsioonifondi suurus 2020. aastal on 50 000 eurot.

Allikas: Pealinn

Uudise rubriigid: