25.04.2019

Tallinna ja Helsingi linnapead: järgmiseks prioriteediks on ühine turismiturundus

Tallinna-Helsingi koostöös on meie järgmiseks prioriteediks ühine turismialane turundus, ütlesid Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ja Helsingi linnapea Jan Vapaavuori täna Tallinna linnavalitsuses peetud ühisel kohtumisel.

Mihhail Kõlvart usub, et kui kaks linna end kaugematel sihtturgudel ühiselt tutvustavad, on mõlemal poolel sellest palju võita. „See võib tähendada ühiselt korraldatud konverentse, kultuuriüritusi ja spordisündmusi,“ selgitas Kõlvart. Kõlvart selgitas, et ühistegevusi Helsinki Marketingi ja Visit Tallinn vahel on juba toimunud, kuid need ootavad järge.

Vapaavuori sõnul ei jõua suur osa Helsingi lennujaama läbijatest Helsingisse, vaid liigub edasi kaugemale Euroopasse, kuid Tallinna ja Helsingi eduka ühisturunduse puhul võivad turistid leida rohkem põhjust jääda. „Turunduses on üks pluss üks rohkem kui kaks,“ kinnitas Helsingi linnapea.

Kaks linna sõlmisid koostöölepingu eelmisel aasta mais, mil nad leppisid kokku, et teevad koostööd neljas valdkonnas. Neist esimene on liikuvus ja transport, teine teenuste pakkumine mitte-residentidele ja kolmas Läänemere keskkonna kaitse. Neljas valdkond hõlmab Tallinna ja Helsingi ühist turismiturundust. „Senimaani on meie ühised sammud kõige silmatorkavamad just liikuvuse ja transpordi alal, kus on arendamisel ühine ühistranspordi piletisüsteem,“ mainis Kõlvart.  

Uudise rubriigid: