21.05.2015

Tallinna ja Peterburi esinduste ümarlauas keskenduti hariduse kvaliteedile

Käesoleval nädalal võtab Tallinna Haridusamet Peterburi päevade raames vastu Peterburi Hariduskomitee delegatsiooni. 21. mail kohtuti ümarlauas, et arutada kahe linna haridusalase koostöö üle.

Peterburi delegatsiooni kuuluvad hariduskomitee õpetajate atesteerimise ja koolituse osakonna juhataja Olga Goryachaya, üldhariduse osakonna juhataja Nadja Spiridonova ja teised hariduskomitee esindajad ning mitmete koolide direktorid. Tallinna Haridusametit esindavad ümarlauas ameti juhataja Andres Pajula ning hariduskorralduse osakonna juhataja Meelis Kond, teised hariduskorralduse osakonna esindajad ning Tallinna koolide direktorid ja õppejuhid. 

Õpetajate Majas peetav arutelu keskendus koolide kvaliteedihindamisele Peterburis ja Tallinnas ning õpetajate ja direktorite tulemushindamise süsteemidele. 

Ümarlauas lepiti kokku, et kogemusi vahetatakse kahe linna haridusametite ja koolijuhtide vahel ka edaspidi. Teemadeks on koolide kvaliteedihindamise ning õpetajate ja koolijuhtide tulemushindamine, alushariduse kvaliteet ja strateegilised suunad ning HEV õpilaste ja andkate õpilaste kaasamine ja arendamine. Jätkub Tallinna koolide ja lasteaedade logopeedide väliskoolitus. 

Soovitakse jätkata ka kooliõpilaste ja õpetajate vastastikuseid õppevisiite ning võimalusel arendada ühisprojekte. Tulevaks sügiseks kavandatakse kevadel Peterburi õpilasi ja koolide esindajaid vastu võtnud Tallinna koolide vastuvisiiti. Ümarlaua käigus loodi uued kontaktid nelja Peterburi ja Tallinna kooli vahel edaspidise koostöö arendamiseks. 

Peterburi päevade raames kuulatakse ka kontserti Rahvusooperis Estonia, külastatakse Tallinna 21. Kooli ning tutvutakse Tallinna vanalinna ja Poska majaga.

Pildid: Peterburi ja Tallinna haridusametnike ümarlaud (21.05)

 

Lisainfo: 

Reet Nõmmoja
Vanemspetsialist
Tallinna Haridusamet
reet.nommoja@tallinnlv.ee
6404979 

 

Uudise rubriigid: