06.12.2017

Tallinna ja Riia noored pühendasid Eesti ja Läti saja aasta juubelitele kultuuriprojekti "Sõbrad koos"

Tallinna Kopli Noortemaja ning Riia Laste- ja Noortekeskus ALTONA viisid 1. ja 2. detsembril üheskoos ellu Eesti Vabariigi ja Läti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud kultuuriprojekti „Sõbrad koos“.

Riiast saabus külla noortekeskuse esindus ja 20 noort rahvatantsijat. Esimesel päeval  toimus Ehte Humanitaargümnaasiumis meeleolukas kontsert, kus koos külalistega esinesid Kopli noortemaja tantsu- ja laululapsed ning kitarriansambel, samuti Ehte Humanitaargümnaasiumi mudilaskoor. Eriti  kaasahaaravalt esitati  eesti ja läti rahvatantse.  

Järgmisel hommikul koguneti Kopli noortemajja tantsutundi. Huvikooli väike saal oli äärest ääreni tantsulapsi täis. Külalised Riiast õpetasid Tallinna lastele läti rahvatantsu ja Kopli noortemaja tantsuringi „Extemp“ õpetaja koos õpilastega külalistele eesti rahvatantsu „Kaera- Jaan“. 

Päev jätkus esimese advendi teemaga, mille olid ette valmistanud Kopli noortemaja  huviringide Avatud Maailma ja kunsti õpetajad. Tutvustati advendiga seotud kombeid ja meisterdati käejäljenditest pärg laste soovidega. Läti külalised viisid koju Eesti laste meisterdatud pärja ja siia jäi külaliste soovidega pärg.

Milvi Israel, Tallinna Kopli Noortemaja õppealajuhataja

Uudise rubriigid: