24.01.2018

Tallinna jõulukuuskedest süttis Talvetuli

Pühapäeva, 28. jaanuari õhtul läitsid Kesklinna ja Kristiine linnaosa juhid jõulukuuskedest püstitatud skulptuurid ja algas show pealkirjaga Talvetuli.

„Suur- ja Väike-Ameerika tänava vahelisel lastestaadionil superministeeriumi taga süütame 28. jaanuari õhtul kell 18 uhked tuleskulptuurid, mis on valmistatud Kesklinnas ja Kristiine linnaosas kogutud vanadest jõulukuuskedest,“ kutsus varem sündmusele Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Tuleskulptuurid viitasid Eesti juubeliaastale ja nii Kesklinna kui Kristiine linnaosa jaoks olulisele südame kujundile. Skulptuurid rajas kunstnik Põvvat Kama kavandite järgi MTÜ Valgusfestival. Show pakkus mitmekülgset elamust, üles astusid Viljandi Drumlab trummarid ja Kelfirius Tuleteater.  

Kristiine linnaosa vanema Jaanus Riibe sõnul toimus kahe linnaosa koostöö tulemusena suurejooneline ja visuaalselt põnev vaatemäng. „Jõulukuuselõkkest on kujunenud tore traditsioon, mis toob kokku eri eas ja põlvkondadest inimesi, kuid sel korral oli ka ürituse toimumiskoht eriline ja pakkus vaatajatele unikaalset elamust,“ märkis Riibe.

Pidu oli tasuta ja tervele perele.