06.04.2021

Tallinna kesklinn rikastub uute rattaparklatega

Kesklinna valitsuse algatusel paigaldatakse lähiajal jalgrattahoidjad üheksasse uude asukohta Tallinna kesklinnas.

„Oleme nüüdseks teiste linnaametitega kokku leppinud uute rattaparklate rajamise kolmes pargis – Politseiaias, Falgi ja Tuvi pargi – ning lisaks veel kuues kohas, mida elanikud soovisid ja kus tehnilised tingimused võimaldasid. Vanalinna puhul tuli hinnata ka vastavust muinsuskaitseliste nõuetega ning mõnel pool said takistuseks elektrikaablid või muud tehnovõrgud, aga siis püüdsime lähikonnas leida teise variandi. Igatahes leiavad ratturid Tallinna kesklinnas juba eeloleval suvel oma sõiduvahendile senisest mugavamad hoiutingimused,“ rääkis Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. 

Linnaosa valitsus on hankinud kolme tüüpi rattahoidjaid, mis võimaldavad ratta mugavalt raamist kinnitada. Lisaks eelnimetatud parkidele paigaldatakse need ka Pärnu mnt 82 bussipeatuse juurde, Tatari tn 64 Rimi kaupluse ja uuskasutuskeskuse vahele, Kalevi staadioni juurde, Hobujaama tn 2 Forumi keskuse lähedusse. Vanalinnas on kavas rattahoidjad paigaldada Musumäe kõrvale Pärnu mnt ja Valli tn ristumiskohal ning Kesklinna valitsuse juurde Nunne tn 18.

Veebruaris küsis Kesklinna valitsus jalgrattahoidjatele sobivaimate asukohtade leidmiseks nõu linnaosa elanikelt ja sai ligi 80 ettepanekut. Nende seas nimetati ka kohti, kus on rattaparkla juba olemas või asub lähikonnas, osa pakutud asukohtadest jäi aga linnaosa territooriumilt välja. Suurte kortermajade elanikel on võimalus rattahoidjaid või rattamaju paigaldada korteriühistu initsiatiivil ja linna toetusel projektist „Hoovid korda“, mida on ka kasutatud.

Uudise rubriigid: