21.11.2016

Tallinna keskraamatukogu kutsub kammermuusikat kuulama

Esmaspäeval, 21. novembril kell 17.30 toimub Tallinna Keskraamatukogu suures saalis (Estonia pst 8) kontserdisarja „Kammermuusikud linnas“ sügishooaja teine kontsert.

Kontserdil„Vana kannel“ esinevad Tõnu Kalm(klarnet),Olja Raudonen(tšello) jaAndre Hinn(klaver). Kontserdil esitatakse kolme pilli koosluses väga eripalgeliste heliloojate teoseid.Lisaks Johann Sebastian Bachi ja GabrielFauré tuntud teostele kõlab eesti ühe kaheldamatu suurmeistri, Ester Mägi tundlik ja intiimne kammermuusika, mille järgi kontsert on ka pealkirja saanud. Lisaks on publikul võimalus tutvuda teenimatult vähetuntud austria-juudi helilooja Alexander von Zemlinsky loominguga, kelle trios klarnetile, tšellole ja klaverile saab nautida hilisromantilist, väga emotsionaalset ja meloodilist helikeelt.

Klarnetist Tõnu Kalm on osalenud edukalt mitmetel konkurssidel ning tegutsenud solisti, ansamblisti ja orkestrandina Prantsusmaal, Saksamaal, Soomes, Venemaal ja Baltimaades. Alates 2007. aasta sügisest töötab Tõnu Kalm Vanemuise Sümfooniaorkestris ning 2008. aasta sügisest ka Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis. 

Olja Raudonen on esinenud solisti, orkestrisolisti ja kammermuusikuna Eestis ja Austrias ning olnud kahe kodumaise tšellistide konkursi laureaat. Ta  töötab aastast 2007 Vanemuise Sümfooniaorkestris, on ka Tartu Ülikooli Sümfooniaorkestri tšellorühma kontsertmeister ning barokkansambli TÜSO Barokk liige. Lisaks klassikalise muusika valdkonnas tegutsemisele on Olja Raudonen osalenud populaarmuusika CD-de (Vennaskond, X-Panda) salvestustel.

Pianist Andre Hinn on andnud soolokontserte Eestis ja Saksamaal, esinenud Pärnu Linnaorkestri ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga, Junge Philharmonie Köln koosseisus osa võtnud mitmetest kontsertturneedest Euroopas ning samuti võitnud auhindu konkurssidel nii kodu- kui välismaal. Alates sügisest 2009 töötab Andre Hinn Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis. Ta on salvestanud muusikat Klassikaraadiole ning avaldas hiljuti ka CD, millel mängib baltisaksa klaverivirtuoosi Christoph August Gableri loomingut.

Sissepääs kontserdile on tasuta. Sarja korraldavad koostöös Tallinna Keskraamatukogu ja MTÜ Kammermuusikud.

Lisainfo Tallinna Keskraamatukogu muusikaosakonna juhatajalt Kristi Veeberilt telefonil 683 0913 ja e-posti aadressil kristi.veeber@tln.lib.ee