15.01.2018

Tallinna koole kutsutakse osalema Küberpähkli uuringus

Tallinna Tehnikaülikool ja Kaitseministeerium kutsuvad kõiki, kes soovivad ennast proovile panna ja panustada küberkaitse valdkonna arengusse, osalema Küberpähkli uuringus.

Uuritakse käitumisharjumusi digikeskkondades ja tehnoloogiavahenditega ning erinevates olukordades toimimist. Soovitakse teada saada, keda tajutakse vastutavana teavitustöö eest, et inimesed oleksid targemad ning oskuslikumad internetikasutajad.

Ankeedis on 32 sisuküsimust ja taustaküsimused ning neile vastamine võtab aega 30-45 minutit. Parima elamuse saamiseks soovitatakse vastata arvutiga. 10-12-aastastele vastajatele võivad küsimused olla keerulised, seega nad võivad vajada täiskasvanu abi terminite selgitamisel.

Koolidel soovitatakse ankeetimine läbi viia õppetunni raames arvutiklassis. Ankeedi linki saab jagada eKooli, kooliveebi, kasutatava sotsiaalmeedia kanali kui ka e-kirja kaudu.

Uuringus saab osaleda 15. jaanuarist 11. veebruarini 2018 veebiaadressil www.kyberpahkel.ee. Oodatud nii õpilased (alates 10. eluaastast), õpetajaid, lastevanemaid kui ka teised.

 

Birgy Lorenz
Teadur, Küberolümpia ja Küberpähkli projektijuht
Pelgulinna Gümnaasiumi IT-Arendusjuht
birgy.lorenz@pelgulinna.edu.ee

Uudise rubriigid: