22.02.2018

Tallinna koolide õpilased on oodatud olema osaks kingitusest Eestile

Tallinna Haridusamet kutsub pealinna koolide 6.-12. klasside õpilasi olema osaks kingituses Eestile. Kingituseks on õpilaste suur ühislaulmine „Meie siin“, mis saab teoks Tallinna päeval, 15. mail kell 14.00 Vabaduse väljakul.

Üheskoos lauldud kingitus-kontsert on jätkuks noorte tantsijate isetekkelisele tantsupeole eelmise aasta suvel. Tallinna päeval annavad tantsijad Tallinna 32. Keskkooli õpilase Antero Noor´i eestvedamisel teatepulga üle lauljatele.

Ühislaulmisele on oodatud õpilased, samuti õpetajad, kes tunnevad, et see neid kõnetab, sest oluline on tahe olla ja laulda koos.

Laulud aitasid välja valida Tallinna Nõmme Muusikakooli direktor Indrek Vijard ja Tallinna 21. Kooli õpetaja Lydia Rahula. Noodid saadetakse koolide muusikaõpetajatele, et nemad saaksid õpilastele laulude õppimisel abiks olla.

Eeslauljatena on ühislauljatele abiks valikkoorid ning tuntud solistid. Lauljaid saadavad Tallinna muusikakoolide ühendorkester Riivo Jõgi juhendamisel ja Tomi Rahula bänd. 

Ühislaulmise ettevalmistamisel pidas haridusamet väga oluliseks õppurite endi kaasamist ja isetegemist, sest see on ju nende pidu.

Kingituskontserti juhivad Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilased Jaagup Tuisk ja Karl Vilhelm Valter.

Videopöördumise võtsid üles ja panid kokku Tallinna Ühisgümnaasiumi meediaklassi õpilased Freddie Turulinn, Peeter Alver, Ädu Igris Schumann, Katariina Kesküla ja Silvia Torn õpetaja Peeter-Eerik Otsa juhendamisel. Olge valvsad – videoid tuleb veel!

Tallinna 32. Keskkooli õpilased Klaus Sebastian Levit, Marit-Brit Tamme, Doreen Mägi ja Katharina Arge, kelle kiri tunnistati parimaks Kersti Kaljulaidi üleskutsel „Kirjuta Eestile“,  kannavad ette oma võidutöö.

Sündmuse Facebook’i lehega toimetavad Pirita Majandusgümnaasiumi õpilased kooli direktori Toomas Pikhof´i juhendamisel.

Ürituse käepaela kujundused pakkusid välja Tallinna Kunstigümnaasiumi 10. ja 11. klassi õpilased, kasutusele võeti Lee Ann Plaaseri ja Margus Mikk Rebbase töö.

Mina siin käepael.jpg

Küsimustele vastab Sigrit Lilleste sigrit.lilleste@tallinnlv.ee

Mis seal muud, kui hakkame sättima! 
Näeme 15. mail ja laulame Eesti ilusaks!

Tallinna Haridusamet

Uudise rubriigid: