05.04.2021

Tallinna koolides ja lasteaedades algas nutikuu

Juba kuuendat korda toimuval nutikuul on tänavu luubi all sport ja tervis. Nutikuu raames kutsub Tallinna Haridusamet kõiki õpetajaid, õpilasi ja lapsi üles nutikalt liikuma ning pöörama tähelepanu tervisele.

 

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on nutikuu üha aktuaalsemaks muutuv algatus, mille raames saavad õpetajad vahetada väärtuslikke kogemusi ja ammutada uusi ideid. „Tallinna koolid, huvikoolid ja lasteaiad jagavad nutikuul omavahel huvitavaid nippe, kuidas digivahendeid kasutades õppimine loomingulisemaks ja nutikamaks muuta. Nutikuu toetab haridusasutuste uuendusmeelsust ning initsiatiivi mõelda „kastist välja“, teha teistega koostööd ning katsetada põnevaid õppimisviise,“ tähendas abilinnapea.

Nutikuu traditsioon sai alguse 2016. aastal. Esimesel aastal osalesid nutikuul ainult koolid, kuid juba järgmisel aastal ühinesid ka lasteaiad.

Tänavusel nutikuul ootab Tallinna koole, huvikoole ja lasteaedu ees suur sammulugemisvõistlus ja mobiilse orienteerumise jõukatsumine, kõigile huvilistele on avatud veebi- ja live-tantsutunnid, noortele toimuv Zoomi-seminar, erinevad Instagrami tegevused ning muid põnevaid üritusi.

Terve aprilli vältel toimuvaid nutikaid tegevusi saab jälgida nutikuu kalendrist, kuhu oodatakse täiendusi ka kõigilt Tallinna koolidelt, huvikoolidelt ja lasteaedadelt. Haridusasutused saavad lisada nutikuu kalendrisse infot avatud veebiseminaride, online-töötubade, videokonkursside jms kohta, millel saavad osaleda ka teiste koolide ja lasteaedade õpetajad, õpilased ja lapsed. 

Samuti ootab haridusamet Tallinna koole, huvikoole ja lasteaedu jagama lugusid, pilte ja videoid teemal, milliseid põnevaid ja nutikaid tegevusi on tehtud kuue aasta jooksul, mil Tallinnas on nutikuud tähistatud. Nutijutte saab esitada ja lugeda Facebookis ning nutijuttude esitajate vahel loositakse välja auhinnad.

Tallinna nutikuu tegevuste kohta leiab rohkem infot nutikuu kodulehelt.

Uudise rubriigid: