17.12.2021

Koroonaennetuspunktide tööajad pühade perioodil

Tallinna kaheksast koroonaennetuspunktist seitse on 24.–26. detsembrini suletud, Vabaduse väljaku koroonaennetuspunkt on avatud ka teisel jõulupühal, 26. detsembril. Vana-aasta õhtul töötavad kõik punktid kella 19ni ning 1. jaanuaril on kõik suletud.

Jõulupühadel, 24.–26. detsembrini on suletud Haabersti Rimis (Haabersti 1), Linnamäe Maxima parklas (Linnamäe tee 57), Kristiine keskuses (Endla 45), Ülemiste keskuses (Suur-Sõjamäe 4), Lindakivi kultuurikeskuses (Jaan Koorti 22), Põhja-Tallinna kogukonnamajas (Kari 13) ja Balti jaama juures töötavad nõustamis- ja vaktsineerimispunktid. Muul ajal kuni aastavahetuseni on need avatud argipäevadel kell 12–19 ja nädalavahetusel kell 10–17.

Vabaduse väljaku nõustamis-, vaktsineerimis- ja testimispunkt on suletud 24. ja 25. detsembril, kuid 26. detsembril ja teistel päevadel on see kuni aastavahetuseni avatud kella 9–21ni. Vana-aasta õhtul, 31. detsembril töötab Vabaduse väljaku punkt samuti kella 19ni.

Abilinnapea Betina Beškina sõnul vajavad ka tervishoiutöötajad puhkust ning aega pere keskel. „Meie kaheksas koroonaennetuspunktis on alates 10. novembrist kuni eilseni vaktsineeritud 13 454 inimese ning oma kodus on saanud kaitsesüsti 790 inimest. Väga nõutud on olnud ka Vabaduse väljakul pakutav PCR testimise võimalus. Tahan siinkohal südamest tänada meie eratervishoiupartnereid Confidot ja Eldredit, kelle igapäevane tubli töö on aidanud nende tulemusteni jõuda,“ ütles Beškina. „Samas tahaksin linlastele südamele panna, et nakatumiste trend on Tallinnas praegu tõusuteel ja peame olema jätkuvalt ettevaatlikud. Soovin kõigile rahulikke ja turvalisi jõulupühi ning aastavahetust!“  

Esimese või teise doosiga on vaktsineerima oodatud kõik inimesed alates 12. eluaastast. Tõhustusdoos on vajalik eelkõige üle 65-aastastele, kuid soovi korral saavad seda teha kõik üle 18-aastased. Tõhustusdoosi saab teha siis, kui esimesest vaktsineerimise kuurist Pfizer/BioNTechi või Moderna vaktsiiniga on möödas kuus kuud ning AstraZeneca või Jansseni vaktsiiniga viis kuud. Tõhustusdoosi aega saab kontrollida üleriigilises digiregistratuuris aadressil www.digilugu.ee.

Nõustamis- ja vaktsineerimisteenus on kõigis Tallinna koroonaennetuspunktides eelbroneeringuta ja tasuta. PCR testi tegemine on saatekirja alusel tasuta, ilma saatekirjata tuleb tasuda 44 eurot. PCR-testi proov võetakse kas ninaneelust või kurguloputusvedelikust.

Kui inimesel ei ole mingil põhjusel võimalik ise vaktsineerima minna, võib Tallinnas vaktsineerimisbrigaadi koju kutsuda. Eelregistreerida saab telefonil 666 2727, kõnesid võetakse vastu tööpäevadel 8–20 ja nädalavahetusel 9–17. Kodusvaktsineerimise brigaadid töötavad seitse päeva nädalas kell 9–18.

Alates 2. jaanuarist 2022 jätkavad tööd koroonaennetuspunktid Vabaduse väljakul, Lindakivi kultuurikeskuses, Kristiine keskuses ja Haabersti Rimis, jätkub ka kodusvaktsineerimise teenus. 

     

Uudise rubriigid: