22.12.2021

Tallinna vaktsineerimispunktides saab eelregistreerimata teha ka tõhustusdoosi

Tallinna kaheksa koroonaennetuspunkti töötavad aasta lõpuni ja vaktsineerida saab eelregistreerimata, sealhulgas nii esimese ja teise kui ka tõhustusdoosiga. Pühadeaegne graafik erineb siiski tavapärasest: jõulupühadel, 24.–26. detsembrini on enamik punkte suletud, kuid Vabaduse väljaku punkt on avatud ka teisel jõulupühal, 26. detsembril. Vana-aasta õhtul töötavad kõik punktid kella 19ni ning 1. jaanuaril on kõik suletud.

„Eilsest jõustunud otsus tuua tõhustusdoos varasemaks annab võimaluse veel enne pühi vajalik lisasüst saada. Tallinna kaheksas vaktsineerimispunktis saab ennast ilma eelregistreerimata vaktsineerida ning eakale pereliikmele saab kutsuda vaktsineerimisbrigaadi koju,“ ütles Tallinna linnavalitsuse koroonaviiruse ennetusmeetmete koordinaator Ester Öpik. „Nakatumiste trend on tõusuteel ja valmis tuleb olla järgmiseks võimalikuks puhanguks uuel aastal. Uuringud on näidanud, et omikrontüvega nakatuvad ka vaktsineeritud, kuid haiguse kulg on tõenäoliselt kergem. Seepärast oleks igati mõistlik end vaktsineerida ja teha esimesel võimalusel ka tõhustusdoos, sest see annab oluliselt parema kaitse raske haiguse eest.“

Tallinna kaheksas koroonaennetuspunktis on alates 10. novembrist kuni tänaseni, 22. detsembrini vaktsineeritud üle 16 740 inimese, sealjuures eile tehti kokku 931 doosi, mis on senine päevarekord. Oma kodus on saanud kaitsesüsti ligi 880 inimest.

Haabersti Rimis (Haabersti 1), Linnamäe Maxima parklas (Linnamäe tee 57), Kristiine keskuses (Endla 45), Ülemiste keskuses (Suur-Sõjamäe 4), Lindakivi kultuurikeskuses (Jaan Koorti 22), Põhja-Tallinna kogukonnamajas (Kari 13) ja Balti jaama juures töötavad nõustamis- ja vaktsineerimispunktid on kuni aastavahetuseni avatud argipäevadel kell 12–19 ja nädalavahetusel kell 10–17. Jõulupühadel, 24.–26. detsembrini ja uusaastal, 1. jaanuaril on need punktid suletud.

Vabaduse väljaku nõustamis-, vaktsineerimis- ja testimispunkt on suletud 24. ja 25. detsembril, kuid 26. detsembril ja teistel päevadel on see kuni aastavahetuseni avatud kella 9–21ni. Vana-aasta õhtul, 31. detsembril töötab Vabaduse väljaku punkt samuti kella 19ni ja uusaastal, 1. jaanuaril on see suletud.

Esimese või teise doosiga on vaktsineerima oodatud kõik inimesed alates 12. eluaastast. Tõhustusdoos on vajalik eelkõige üle 65-aastastele, kuid soovi korral saavad seda teha kõik üle 18-aastased. Tartu Ülikooli uuringu  andmetel on tõhustusdoosiga vaktsineeritute nakatumisrisk ligi kümme korda väiksem kui vaktsineerimata inimestel ja ligi viis korda väiksem kui kahe doosiga vaktsineeritutel.

Immunoprofülaktika ekspertkomisjoni uute soovituste kohaselt tuleks Jansseni vaktsiiniga vaktsineeritud täisealistel teha tõhustusdoos kahe kuu möödumisel esimesest doosist. AstraZeneca, Pfizer/BioNTechi ja Modernaga vaktsineeritud täisealistele soovitab komisjon võimaldada tõhustusdoosi alates kolme kuu möödumisel esmasest vaktsineerimiskuurist.

Nõustamis- ja vaktsineerimisteenus on kõigis Tallinna koroonaennetuspunktides eelbroneeringuta ja tasuta. PCR testi tegemine on saatekirja alusel tasuta, ilma saatekirjata tuleb tasuda 44 eurot. PCR-testi proov võetakse kas ninaneelust või kurguloputusvedelikust.

Kui inimesel ei ole mingil põhjusel võimalik ise vaktsineerima minna, võib Tallinnas vaktsineerimisbrigaadi koju kutsuda. Aasta lõpuni saab eelregistreerida telefonil 666 2727, kõnesid võetakse vastu tööpäevadel 8–20 ja nädalavahetusel 9–17. Kodusvaktsineerimise brigaadid töötavad seitse päeva nädalas kell 9–18.

Alates 2. jaanuarist 2022 jätkavad tööd koroonaennetuspunktid Vabaduse väljakul, Lindakivi kultuurikeskuses, Kristiine keskuses ja Haabersti Rimis, jätkub ka kodusvaktsineerimise teenus. 

   

Uudise rubriigid: