07.10.2019

Tallinna korteriomanikud ja -ühistud saavad tasuta õigusabi

Tallinna korteriühistute esindajad ja liikmed saavad 1. oktoobrist Tallinna linnavalitsuse teenindussaalis tasuta õigusabi.

„Hakkame korteriühistute juhatustele ning korteriomanikele koostöös Eesti Õigusbürooga tasuta õigusabi pakkuma,“ ütles abilinnapea Eha Võrk. „Kogenud juristilt saab erinevates korteriühistuga seotud küsimustes tasuta nõu kolmel tööpäeval nädalas.“

Tallinna Linnavalitsuse infosaalis (Vabaduse väljak 7) toimuvale nõustamisele pääseb nii eelregistreerimisega kui ka kohapeal elava järjekorra alusel esmaspäeviti kella 9-12, teisipäeviti kella 9-12 ja 13-17 ning neljapäeviti kella 13-17.

Projekti eesmärgiks on suurendada korteriühistute juhatuse liikmete ja korteriomanike haldussuutlikust ning õigusteadlikkust. Lisaks kohapealsele nõustamisele saab eelregistreerimisel kutsuda Eesti Õigusbüroo juristi ka korteriomanike üldkoosolekutele - ka selle eest tasu ei küsita.

Nii eesti kui ka vene keeles nõustamisteenust osutava juristi peamiseks ülesandeks on korteriomanike ja korteriühistu juhatuse liikmete nõustamine, nendevaheliste vaidluste lahendamisele ning osapoolte lepitamisele kaasa aitamine, osaledes korteriühistu üldkoosolekul või osapooli telefoni teel lepitusele suunates. Juristi vastuvõtule saab end registreerida argipäeviti kella 9-17 telefonile 6 871 223 helistades.

Eesti Õigusbüroo on 2,5 aasta jooksul õigusabi jaganud enam kui 20 000 inimesele, korteriühistud on Eesti Õigusbüroolt abi saanud ligi 700 korral. HUGO OÜ kaubamärk Eesti Õigusbüroo on suurim õigusbüroo Eestis, kes pakub koostöös justiitsministeeriumiga Eestis elavatele inimestele tasuta ning soodustingimustel õigusabi.

Korteriomanikele ja -ühistutele suunatud arenguprogrammi raames korraldab Tallinn ka erinevates linaosades temaatilisi seminare. „Sel sügisel korraldame kaheksa eesti- ja kaheksa venekeelset kokkusaamist,“ ütles abilinnapea Eha Võrk.

Esimene eestikeelne seminar toimus 18. septembril Mustamäel ning järgmine toimub kolmapäeval, 2. oktoobril algusega kell 17 Lasnamäel Lindakivi kultuurikeskuses (J. Koorti 22). Arenguseminarid on tasuta ja eelregistreerimisega: https://www.conference-expert.eu/et/registreerimine/s2/702-tallinna-linnavaraamet-kü-aktuaalsed-küsimused-ja-ehitusseadustik.

„Eesmärgiks on korteriühistutes esilekerkivaid igapäevaprobleeme ennetada ning tõsta inimeste teadlikkust oma õigustest ja kohustustest,“ ütles Võrk. „Loodan, et koolitustel tekkivad arutelud aitavad kaasa korteriühistute kogukonna arengule. Kindlasti on kohtumistest kasu ka linna esindajatel, et korteriühistuid omalt poolt veel professionaalsemalt toetada.“

Seminaridel jagatakse teadmisi ehitusseadustikust ning linna ja korteriühistute koostööst. Ühtlasi saab küsida nõu juriidilistest küsimustes või soovitusi naabrite vaheliste erimeelsuste lahendamiseks.

 

Uudise rubriigid: