22.04.2015

Tallinna lapsevanemad saavad hakata lasteaiakohta taotlema riigiportaalis eesti.ee

Alates maikuust saavad Tallinna lapsevanemad taotleda oma lapsele lasteaiakohta riigiportaali eesti.ee kaudu.

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on Tallinn kasutanud elektroonset infosüsteemi lasteaedadesse vastuvõtu korraldamisel juba aastaid. „Nii oli e-teenuse loomine munitsipaallasteaiakoha taotlemiseks igati loogiline ja kahtlemata ka oodatud samm,“ rääkis Mihhail Kõlvart. „Uus teenus muudab kohataotlemise lapsevanematele mugavamaks ja operatiivsemaks, samuti muutub läbipaistvamaks rühmade komplekteerimine.“

Lapsevanem saab riigiportaalis täita taotluse, kuhu märgib kuni kolm lasteaia valikut ja koha soovimise aja ning täpsustab oma kontaktandmed. Lisaks on vanemal võimalik näha, mitmes on tema laps valitud lasteaia kohataotlejate nimekirjas. Esitatud taotlust on võimalik vajadusel muuta või kustutada. 

Vaba koha olemasolul teeb lasteaia direktor riigiportaali kaudu vanemale lasteaiakoha pakkumise, mida vanem saab vastu võtta või edasi lükata, samuti sellest keelduda.

E-teenuse avamise esimestel nädalatel on ühtlasi tegu testperioodiga, mil soovitakse veenduda, et süsteem töötab tõrgeteta. Lapsevanematel on sel perioodil võimalik Tallinna Haridusametile anda tagasisidet ja teha ettepanekuid e-teenuse parendamiseks.

Kohe, kui avaneb e-teenus eesti.ee-s, avatakse ka tagasiside vorm haridusameti kodulehel.

 

Lisainfo:

Rainer Rannala
Üldosakonna juhataja
Tallinna Haridusamet
Tel 6404503
rainer.rannala@tallinnlv.ee

 

 

Uudise rubriigid: