01.06.2018

Tallinna lasteaedade laulupidu "SadaSäraSilma"

Reedel, 1. juunil toimus Tallinnas Vabaduse väljakul mudilaste laulupidu "SadaSäraSilma". Lasteaedade laulupidu oli pühendatud Eesti Vabariigi sajandijuubelile ning Tallinna alushariduse 100 aastapäevale.

logo-alush.-100.jpg

Pidu algas rongkäiguga Vabaduse väljakul, kus marssimas oli üle tuhande 6-7aastase laululapse. Lapsed kandsid ühesuguseid stiliseeritud rahvariideid „Etno“ komplektist, mille lasteaiad said linnalt kingituseks möödunud aastal. Rongkäiku ehtisid Tallinna koolide õpilaste tehtud tunnussildid „Triibustiku“ komplektist, mis kingiti lasteaedadele tänavu. Lapsi saatsid 300 täiskasvanut, lauluõpetajat.

Kavas oli kümme lastelaulu, mida ilmestasid toredad liikumisseaded. Lapsi saatis Urmas Lattikase ansambel, dirigeeris Raul Talmar. Laule hakati juba varakult õppima. Laule õpiti mänguliselt, et lastel oleks huvitav laule õppida ning nad sõnadest aru saaksid. 

Laulud olid selged kõgil koolimineva rühma lastel. Lapsed laulsid peokava laule vabariigi aastapäeval, emadepäeval ja lõpupeol. Kõige keerulisemaks osutus valida välja kümme laululast, kes peol laulavad. Valiku tegemisel sai otsustavaks mõistagi lauluoskus. Meie laste lemmiklaulud olid "Olla koos on nii hea", "Ühes šokolaadilinnas" ja "Sõit-sõit linna." 

Suur aitäh meie muusikaõpetaja Lilja Tron-ile, kes meie lastele kõik laulud selgeks õpetas, õpetajatele, õppealajuhatajale ja laululastele rühmast Lotte, Päikseke ja Marienkäfer. Lasteaeda tagasi jõudes oma esimeselt laulupeolt olid lapsed rõõmsad ja õnnelikud. Meenutati lavale minekut, ühislaulmist ja loomulikult jäätise söömist.

Ülekannet mudilaste laulupeost saab vaadata SIIT.

Fotosid meie lastest saab vaadata SIIN.