27.03.2018

Tallinna lasteaedade teatrifestival „Kanutiaia Kann“ tõi lavale 1000 väikest näitlejat

13.–18. märtsini sai Tallinna Kanutiaia Huvikoolis teoks XVII Tallinna laste teatrifestival „Kanutiaia Kann“, kus pani end proovile 1000 väikest näitlejat.

Seekordne festival on pühendatud „Eesti Vabariik 100“ raames valdavalt eesti autorite loomingule.

Traditsioonilisel, seekord lausa kuus päeva kestnud festivalil astus lavale 58 näitetruppi erinevatest lasteaedadest. Pisikesed näitlejad koos tublide õpetajatega on ette valmistanud nii näitekirjanike tekste, omaloomingut kui ka tuntud klassikalisi muinaslugusid.

Nähtud lavastusi analüüsis, andis tagasisidet ja jagas tunnustuspreemiaid žürii koosseisus: Maret Oomer, Marina Uleksina, Mari-Ann Bruncrona, Andres Kask ja Meelis Sekk.

Eripreemiad said:

  • Tallinna Päikesejänku Lasteaed „Loomade laulupidu “ – stiilse ja tervikliku lavastuse eest
  • Tallinna Seli Lasteaed „Muinasjutt liblikast“ – hea materjalivaliku eest
  • Tallinna Liivamäe Lasteaed „Suur jõulueelne jalutuskäik“ – mängulise ja vaimuka lavastuse eest
  • Tallinna Priisle Lasteaed „ Suitsupääsukese lugu“ – toreda rahvusliku lavastuse eest
  • Tallinna Mahtra Lasteaed „Jänesepoeg, kes ei tahtnud magama jääda“ – toredate karakterite ja ansamblimängu eest
  • Tallinna Lasteaed Pallipõnn „Rasmuse vuntsid“ – humoorika lavastuse eest
  • Lasteaed Päikene „100 aastat tagasi“ – väikelastega targalt tehtud õpetliku lavastuse eest
  • Tallinna Lasteaed Sinilill „Eksinud kassipoeg“ – asjaliku ja tõepärase esituse eest
  • Tallinna Mardi Lasteaed „Jutumemme prillid“ – julge lavalise tegutsemise eest
  • Tallinna Männiku Lasteaed „Sulaselood“ – meeldejääva ja humoorika lavastuse eest
  • Rõõmutarekese Lasteaed „Kessu ja Tripp“ – hasartse ja lustliku mängu eest
  • Pirita Lasteaed „Lähme suitsusauna“ – kaasaegsete sotsiaalsete probleemide peegeldamise eest
  • Tallinna Arbu Lasteaed „Suur maalritöö“ – värvika ja särava etenduse eest
  • Tallinna Kanutiaia Huvikool „Igaüks sai oma“ – mõtestatud ja orgaanilise lavastuse eest

Näitlejatest märgiti ära:

  • Ricco Kaldmäe (roll – Jussike ), Tallinna Mahtra Lasteaed „Jussikese seitse sõpra“
  • Katariina Koppel (roll – Iti), Tallinna Suitsupääsupesa Lasteaed „Nukitasamees“
  • Kristofer Ahven (roll – Rasmus), Tallinna Lasteaed Pallipõnn „Rasmuse vuntsid“
  • Grete Johanna Villenthal (roll – Maarja), Tallinna Mardi Lasteaed „Jutumemme prillid“
  • Henri Ehala (roll – Märt), Tallinna Mardi Lasteaed „Jutumemme prillid“
  • Helena Koppel  (roll – Jutustaja), Tallinna Nurmenuku Lasteaed „Prügikoll“
  • Kaspar Aviste (roll – Karu), Tallinna Meelespea Lasteaed „Loomade ja lindude sõda“
  • Lillemar Luhats (roll – Tripp), Tallinna Rõõmutarekese Lasteaed „Kessu ja Tripp“
  • Arabella Roost (roll – Kessu), Tallinna Rõõmutarekese Lasteaed „Kessu ja Tripp“
  • Johannes Saueauk (roll – Lohemadu), Tallinna Rõõmutarekese Lasteaed „Kessu ja Tripp“
  • Mihkel Kalvo (roll – Tarve Jüri), Tallinna Männiku Lasteaed „Sulase lood“
  • Johan Purre (roll – Mõisahärra), Tallinna Männiku Lasteaed „Sulase lood“
  • Maria Grigorjeva (roll – Maaler), Tallinna Arbu Lasteaed „Suur maalritöö“

Korraldajad tänavad toetuse eest Tallinna Haridusametit, Haridus- ja Teadusministeeriumi ja Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi.

Andres Kask
Tallinna Kanutiaia Huvikool
arendusjuht, teatriõpetaja
+372 528 9631
andres.kask@kanuti.tln.edu.ee