14.05.2018

Tallinna lasteaiad saavad linnalt kingituseks toredad „Triibustiku“ komplektid

16. mail 2018 kell 9.30 on Tallinna lasteaiajuhid oodatud pärimushommikule, kus linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart annab neile üle kingitused, õpilaste meisterdatud komplektid „Triibustik“.

„Hea meel on näha, et projektid, kus kooliõpilased valmistavad endast väiksematele ehk lasteaialastele erinevaid mängu- ja õppevahendeid, on saanud Tallinnas traditsiooniks,“ märkis Tallinna Linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart, kes viie aasta eest sellise ettevõtmise algatas. „Nii valmivad koostöös koolidega erinevad õppe- ja tarbevahendid, mida mudilased saavad lasteaias kasutada ning seeläbi uusi kogemusi ja teadmisi omandada. Kindlasti on see põnev väljakutse ka kooliõpilastele. Varasematel aastatel on õpilased meisterdanud näiteks lillekastid, lindudele söögimajad, mängulise matemaatika õppevahendid, teatrikohvrid ja „Etno“ komplektid.“ 

Tänavune projekt „Triibustik“ on jätkuks möödunudkevadisele „Etnole“, mille tulemusel said lasteaiad stiliseeritud rahvariided ja kraappillid. „Triibustiku“ komplektis on ruumiliste tähtedega tunnussilt pidulike rongkäikude tarvis ning kuus rütmipilli koos hoiustamise kotiga. Läbivaks mustrimotiiviks on Eesti rahvariietele iseloomulikud triibud.    

Pärimuskultuuri hommik algab kell 9.30 loenguga „Pärimuslikud tähtpäevad tänapäeval”, kus pärimuskultuuri spetsialisti ja õpetaja Ene Lukka-Jegikjani juhendamisel vahelduvad arutelud praktiliste tegevustega. Tallinna Priisle lasteaed mängib etendust „Suitsupääsuke” (autor Merike Narusk, juhendajad Sirje Toompere ja Sirje Hiiet). Päeva juhivad muusikaõpetajad Merike Müürsepp Tallinna Lasteaiast Kikas ja Merike Nurk Tallinna Luha Lasteaiast, nende käe all õpitakse koos selgeks ka tantsud ja pillilood. Loomulikult näitavad esinejad ka seda, kuidas uusi pille ja tunnussilte kasutada võiks. Tunnussildid kaunistavad õige pea ka Eesti 100. ja Tallinna alushariduse 100. aastapäevale pühendatud sündmusi: 24. mail saab teoks tantsupidu kõikide lasteaedade hoovides, kus tantsitakse samal ajal eesti rahvatantse; 1. juunil kantakse tunnussilte Tallinna lasteaedade laulupeo „SadaSäraSilma“ rongkäigus Vabaduse väljakul.

„Triibustiku“ komplektid 126 lasteaiale valmisid Eesti Tööõpetajate Seltsi, Tallinna Haridusameti ja koolide koostöös. Ristiku Põhikooli töö- ja tehnoloogiaõpetuse õpetaja Jürgo Nooni eestvedamisel osales „Triibustiku“ projektis 17 kooli.

Nagu varasematelgi aastatel, said kõik projektis osalenud koolid esmalt vajalikud tööriistad ja materjalid. Töö- ja tehnoloogiaõpetuse tunnis valmistati tunnussildid ette ning kunstiõpetuse tunnis kaunistati need ära. Töö- ja tehnoloogiaõpetuse tunnis valmisid ka rütmipillid ning käsitöö tunnis õlakotid pillidele. Projektile kulus linnal 14 300 eurot.

Projektis „Triibustik“ osalenud koolid ja õpilasi juhendanud õpetajad:

1) Tallinna Saksa Gümnaasium: Vilja Konovalov, Veiko Vahur, Eerik Joasaare, Carol Pahk;
2) Tallinna Mahtra Põhikool: Svetlana Tsabijeva, Nikolai Andriankov, Piret Peil;
3) Jakob Westholmi Gümnaasium: Helme Trees, Kaido Tiislär, Aksella Piiliste;
4) Tallinna Heleni Kool: Katrin Heinla, Vytautas Daugintis-Ristjan, Katrin Heinla;
5) Tallinna Kristiine Gümnaasium: Riina Neemela, Lauri Vilibert;
6) Tallinna Kivimäe Põhikool: Reet Markus, Ben Kõrgemäe, Laura Mägi;
7) Pirita Majandusgümnaasium: Pille Pruuden, Paul Binsol, Maarit Leben;
8) Pelgulinna Gümnaasium: Nele Tõnisson, Asmo Villak, Jüri Mäemat;
9) Tallinna Pae Gümnaasium: Irina Šulgina, Vjatšeslav Stepanov;
10) Tallinna 21. Kool: Karmen Jänes, Mart Soobik, Kaja Kadarik;
11) Audentese erakool: Anneli Mataloja, Allan Haak, Tiia Pällo;
12) Tallinna Mustamäe Gümnaasium: Sirje Raun, Urmas Kaljuvee, Anne Tamm;
13) Tallinna Südalinna Kool: Anu-Mai Metsaar, Martin Vaht, Anne-Kai Toht;
14) Kadrioru Saksa Gümnaasium: Anne Tiitson, Tõnu Tammar, Jaanika Kall;
15) Ristiku Põhikool: Kristel Kaiv, Jürgo Nooni;
16) Tallinna Nõmme Põhikool: Kaija Pahk, Ben Kõrgemäe, Kristiina Arula;
17) Tallinna Kuristiku Gümnaasium: Heli Malve, Märt Tammisaar. 

Lisainfo:

Marika Kallas
Tallinna Haridusamet
Alushariduse juhtivspetsialist
Tel: 640 4582, 50 18 188

Uudise rubriigid: