30.09.2018

Tallinna lasteaiad tähistasid autovaba päeva keskkonnasäästliku liikumisega

Tallinna Lepatriinu Lasteaia pere tähistas 19. ning Tallinna Arbu Lasteaia pere 20.-21. septembril autovaba päeva, liikudes aktiivselt omal jõul.

Tallinna Lepatriinu Lasteaia autovaba perepäeva kandis pealkirja „Mängides me liigume, tervist, tarkust kogume!“ ja seda tähistati neljandat aastat väljaspool lasteaia hoovi. Teist aastat kutsuti endaga koos mängima ja liikuma peresid ka teistest lasteaedadest. Tänavusel autovabal perepäeval osales 98 last ja nende pereliikmed – emad, isad, õed, vennad, vanaisad, vanaemad, tädid ja onud.

Perepäev algas traditsiooniliselt lasteaia hoovist. Ühises rongkäigus liikusid lapsed, lapsevanemad ja personal Löwenruh’ parki. Rongkäigus osalejad kannavad loosungeid, andes sellega kaaskodanikele teada, millega tegu.

Pargis ootasid peresid kuninganna Kristina ja Lepatriinu lasteaia maskott Suur Lepatriinu. Õpetajad olid parki rajanud viis õuesõppe tegevuspunkti. Lepatriinu jagas lastele jalajäljekujulised käepalad, kuhu tuli koguda tegevuspunkti läbimist tähistavad märgid. Sellel aastal liiguti, mängiti ja õpiti üheskoos liikluspunktis, nutipunktis ja tunnetusterajal, ratsutati vahvatel kepphobustel, lahendati ristsõnu ning otsiti puid, trükitähti, värve ja muud huvitavat.  Kuninganna Kristina oli oma kaunis pargis jalutuskäigul, vesteldes laste ja nende peredega ning uuris, mida põnevat õpitakse. Perepäeva lõppedes sai iga laps Suurelt Lepatriinult punapõskse kodumaise õuna.

Tallinna Arbu Lasteaias toimusid tegevused keskkonnasõbraliku kuu raames. Lastele sooviti tutvustada autovaba päeva ning keskkonnasõbralikke liiklusvahendeid ja liikumisviise.

Rühmades Täheke ja Romaška viidi läbi hariv meelelahutuslik programm keskkonnasõbralikust liiklemisest Tallinnas. Programmi käigus otsustasid lapsed, kes on keskkonnasõbralik inimene. Leiti, et ta armastab jalutada, joosta, sõita rattaga ja kindlasti eelistab sõita keskkonnasõbralikult bussi, trammi või trolliga. Arutleti, milliste liiklusvahenditega on veel võimalik lasteaeda tulla ja kas oleks võimalik teha seda ka jala. Samuti valmistasid lapsed vanemate jaoks kutseid autovabale päevale, mis toimub 22. septembril Vabaduse platsil.

21. septembril toimus ka üritus, mille eesmärk oli propageerida keskkonnasäästlike liiklusvahendite kasutamist ning keskkonnasõbralike liikumisviiside eeliseid. 

Kertu Mellikov, Lepatriinu Lasteaia tervisemeeskonna juht

Galina Jaremtšuk, Tallinna Arbu Lasteaia õppealajuhataja

42271524_1846065315449417_389031347328385024_n.jpg

Uudise rubriigid: