23.02.2016

Tallinna lasteaiad tähistavad Eesti iseseisvuspäeva koos sõduritega

Mitu Tallinna lasteaeda tähistab Eesti Vabariigi sünnipäeva koos sõduritega. 22. veebruaril olid Tallinna Lasteaias Sinilill staabi-ja sidepataljoni ajateenijad. 26. veebruaril pidutsevad Tallinna Kadaka Lasteaia lapsed koos Kaitseliidu Tallinna Maleva Nõmme malevkonna ja Vahipataljoni orkestriga.

Sinilille lasteaia lapsed kohtusid ajateenijatega esimest korda. Sõdurid jutustasid neile oma ajateenistusest ning näitasid oma paraadvormi, riviharjutusi, rivisammu ja erinevate käskluste täitmist. Lapsed kuulasid huviga, kuidas toimub ettevalmistus Eesti iseseisvuspäeva paraadiks, kõige tähtsamaks paraadiks meie maal. Koos lastega marsiti Eesti Vabariigi 98. sünnipäevaks kaunistatud saalis ja lauldi Eesti hümni. Peo lõpus kinkisid lapsed ajateenijatele omavalmistatud kaardid, lasteaiamärgid ning mälestuseks tehti ka ühisfoto.

„Arvan, et selline kohtumine ajateenijatega jääb lasteaialastele kauaks meelde ning aitab kaasa austuse ja armastuse kasvatamisele Eestimaa vastu, samuti poiste unistuse – saada kutseliseks sõjaväelaseks – täitumisele,“ leiab Sinilille lasteaia direktori asetäitja õppe-ja kasvatustöö alal Galina Bulavinova.

Kadaka lasteaed rõõmustab oma riigi üle 26. veebruaril koos laste, lastevanemate lähimate koostööpartneritega – Kaitseliidu Tallinna Maleva Nõmme malevkonna ja Vahipataljoni orkestriga.

„Korraldame paraadi, kus kõik rühmad osalevad oma lippude, rahvusvärvide ja muidugi riigilipu ja lasteaia lipuga,“ rääkis Kadaka lasteaia direktor Marianne Liiv. „Kaitseliitlased tutvustavad tehnikat ja sõidutavad lapsi maastikuveokiga. Juuakse katlas keedetud teed ja osaletakse tegevuskeskustes. Vanem rühm sööb lõunaks koos kaitseliitlastega õues katelokkidest hernesuppi. Tunneme rõõmu oma riigist, oma sõpradest ja hakkame valmistuma Eesti Vabariigi 100 juubeli tähistamiseks.“

 

Galina Bulavinova, Tallinna Lasteaia Sinilill direktori asetäitja õppe-ja kasvatustöö alal

Marianne Liiv, Tallinna Kadaka Lasteaia direktor 

 

 

Uudise rubriigid: