21.03.2017

Tallinna linn ja Kalev/Cramo sõlmisid heade kavatsuste kokkuleppe

Tallinna linn ja korvpallimeeskond Kalev/Cramo sõlmisid eile Saku Suurhallis VTB Ühisliiga mängu eel heade kavatsuste kokkuleppe, mille kohaselt on 2016/2017 hooajal korvpallimeeskond Kalev/Cramo Tallinna korvpalli esindusmeeskond.

Heade kavatsuste kokkuleppe allkirjastas Tallinna linna poolt abilinnapea Mihhail Kõlvart ja korvpallimeeskond Kalev/Cramo poolt selle juht ja omanik Ivar Valdmaa.

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul tunnustab linn korvpallimeeskonna saavutusi ja nende tahet osaleda rahvusvahelistel võistlustel. „Ühtlasi on meie sooviks ja eesmärgiks pakkuda linlastele ja kõikidele spordihuvilistele tipptasemel elamust,“ nentis Kõlvart. „Tallinna linn on toetanud Kalev/Cramot 2016. aastast. Kui eelmisel aastal toetasime korvpallimeeskonda 25 000 euroga, siis tänavu eraldame toetust 40 000 eurot.“

Kokkuleppe kohaselt soovitakse suurendada Tallinna linna tuntust esindades korvpallimeeskonnaga Tallinna linna rahvusvahelistel võistlustel. Ühtlasi soovitakse ühiselt propageerida rahvusvahelisel tasemel saavutusspordi kaudu sportlikku eneseteostust ja eluviisi. Kokkuleppe järgi kohustub korvpallimeeskond reklaamima Tallinna linna ja kasutama Tallinna sümboolikat kõikides reklaammaterjalides, võistlusdressil, võistlusvormil ja võistlusareenil.

Ühtlasi toetab korvpallimeeskond esindusmeeskonna noortetegevust ning aitab kaasa järjepidevusele töös noorte korvpalluritega, korraldab võimalusel näidistreeninguid või esinemisi Tallinna üldhariduskoolides ja spordiklubides. Niisamuti osaleb korvpallimeeskond pealinnas peetavatel sporti propageerivatel üritustel või nende korraldamisel.

Korvpallimeeskonna 2016/ 2017 hooaja eesmärk on võita Eesti karika- ja meistrivõistlused, tulla Korvpalli Balti liiga meistriks ja osaleda VTB Ühisliigas ja võita seal parim koht.

Käesoleval hooajal on korvpallimeeskond tulnud Eesti karikavõitjaks, Eesti meistrivõistlused hetkel veel käivad, VTB Ühisliigas saadi eile viies võit, kui Saku Suurhallis alistati Valgevene meister Minski Tsmoki seisuga 79:70 ning Korvpalli Balti liigas ollakse hetkel poolfinaalis Leedu klubiga Vytautas, esimese poolfinaalmängu Kalev/Cramo võitis kodus seisuga 94:88, teine poolfinaalmäng toimub juba homme Leedus.