05.12.2018

Tallinna linn kutsub tasuta jõulumatkale Pääsküla rabas

15. detsembril algusega kell 13 toimub Pääsküla rabas jõulumatk, mille giidideks on tunnustatud matkajuhid Levo Tohva (vene keeles) ja Merike Dadelov (eesti keeles).

Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailova sõnul moodustavad Pääsküla raba ja seda ümbritsevad metsad Tallinna ühe suurima tervikliku roheala. „Pääsküla raba iseloomustab maastikuline mitmekesisus ja suur liigirikkus. Seetõttu võeti Pääsküla raba pindalaga 9km² 2013. aastal kaitse alla. Tallinna elanikud ei pea rabas matkamiseks kaugele sõitma, sest linna piirides asuvas Pääsküla rabas saab erinevaid rabakooslusi näha,“ ütles Izmailova.

Matka marsruut on 3 km ja selle läbimiseks kulub ligikaudu kaks ja pool tundi. Osalejaid ootab lõpp-punktis soe tee ning pirukas.

Eelregistreerimine matkale avatakse 5. detsembril kell 12, osalejate arv on piiratud. Registreerida matkale saab veebiaadressidel  https://www.tallinn.ee/est/keskkond/Oppematk-Paaskula-rabas  (eesti keeles) ja vene keeles:  https://www.tallinn.ee/pohod-Pjaeskjula. Jõulumatk on osa linnaloodust tutvustavast  loodusmatkade sarjast Linnalooduse kompass.

Rohkem teavet Pääsküla raba looduse, elurikkuse ja ajaloo kohta leiab veebilehelt https://citynature.eu/et/ala/paaskula-raba/ (eesti keeles) ja https://citynature.eu/ru/location/болото-пяэскюла/ (vene keeles).

 

Uudise rubriigid: