05.12.2017

Tallinna linna noortevolikogu esimeheks valiti Karl Mattias Sepp

Tallinna linna noortevolikogu seitsmes koosseis valis 29. novembril oma esimesel istungil uue juhatuse ning haridus- ja kultuurikomisjoni esimehe. Noortevolikogu uueks esimeheks sai ühiskonnaaktivist ja väitleja Karl Mattias Sepp, kes oli eelmise koosseisu aseesimees.

"Tallinna linna noortevolikogu on üks suurematest noortevolikogudest Eestis. Sellise organisatsiooni juhtimisega kaasneb väga suur vastutus kõigi noorte ees," kommenteeris Karl Mattias Sepp juhatuse ja enda mõtteid tulevast aastast.

"Vahet ei ole, kas sa oled õpilane, tudeng või töötav noor  noortevolikogu saab sulle pakkuda võimalust ühiskonda panustada. Samas saab ühiskond ka väga palju tagasi anda. Sellel aastal tahaks kõige rohkem hakata murdma seda müüti, et poliitika on midagi kauget ja külma. Poliitika on ühiskondlik tegevus. See tähendab, et kooliõpilasena sa saad paluda psühholoogi abi, tudengina mõistlikuma hinnaga lõunat või öötransporti. Need on mõned teemad, mis sellel aastal arutluse alla tulevad, aga me ootame alati mõtteid igal teemal - nii noortelt kui ka vanematelt."

Noortevolikogu juhatuse aseesimeesteks valiti Tallinna Prantsuse Lütseumi õpilane Linda Maria Laane ja Tallinna Tehnikaülikooli avaliku halduse ja riigiteaduste eriala tudeng Kristina Funk. Tallinna linnavolikogu haridus- ja kultuurikomisjoni hääleõiguslikuks liikmeks valiti Tallinna ülikooli tudeng Sanne Org. Noortevolikogul on ka õigus esindada noori Tallinna Spordi- ja Noorsooametis mittetulundustegevuse projektide hindamise komisjonis ning oma esindajaks valiti sinna Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli tudeng Helena Lattik.

Tallinna linna noortevolikogu on 2011. aastal loodud 21 noorest koosnev osaluskogu, mis esindab ja kaitseb Tallinna noorte huve pealinnas. VII koosseisu aasta algab tegusalt ja on plaanis leida Tallinna noortele erinevaid võimalusi elukeskkonna paremaks muutmiseks.