20.03.2018

Tallinna linnajuhid: Postimehe mitte-eestlasi mõnitav suhtumine rikub põhiseaduslikke väärtusi

Ajalehe Postimees mitte-eestlasi mõnitav suhtumine ja hilisemad hambutud vabandused on vastuolus Eesti põhiseaduslike väärtustega, teatasid täna Tallinna linnajuhid.

„Teiste rahvuste kujutamine sirbi, vasara ja viisnurgaga, nagu juhtus esmasepäevase Postimehe infograafikas, mõnitab mitte-eestlasi ja läheb vastuollu Eesti põhiseaduslike põhimõtetega,“  ütlesid Tallinna linnajuhid Taavi Aas ja Mihhail Kõlvart oma tänases avalduses.

„Ebaõnnestunud naljale järgnes Postimehe peatoimetaja Lauri Hussari hambutu, jõuetu ja printsiibitu vabandus, kus ta vabandas esiotsa vaid Postimehe lugejate ees, mõistmata, et tema leht on sildistanud kõiki rahvusrühmi, kes pole eestlased, lugegu nad tema ajalehte või mitte,“ lisasid linnapea Aas ja volikogu esimees Kõlvart.

„Postimehe vabandus, kus kõneldakse „ebaõnnestunud kujunduselemendist“ jätab mulje, nagu oleks graafikasse sattunud mõni vale värv, sobimatu täht või liiga kõver joon,“ jätkavad linnajuhid. „Vabanduses kõneldakse hooletusest, mis näitab, et normaalsele suhtumisele saavad rahvusvähemused loota vaid siis, kui lehetoimetus on sel päeval piisavalt hoolikas.“

„Tallinna linna elanikest on ligi 47 protsenti muust rahvusest. Tallinn seisab kõigi oma elanike kaitsel sõltumata rahvusest, nii nagu seda lubab Eesti iseseisvusmanifest,“ lõpetasid linnajuhid.