04.04.2018

Tallinna linnaosade juurde luuakse eakate nõukogud

Tallinn ja MTÜ Eesti Pensionäride Ühenduste Liit sõlmisid kolmapäeval heade kavatsuste kokkuleppe, milles muu hulgas nähakse ette ka Tallinna linnaosade valitsuste juurde eakate nõukogude loomist.

Abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul on linna üheks tähtsamaks prioriteediks eakamate inimeste väärtustamine ja toetamine. „Eakate nõukogud annavad kindlasti linnaosade arengutele lisaväärtusi, sest eakamate inimeste huvid ja seisukohad on olulised, milledele on väga tähtis tähelepanu pöörata. „Nõukogud saavad esitada nii algatusi, ideid kui ka juba konkreetseid ettepanekuid eakate eluolusse puutuvatesse asjadesse,“ sõnas Mölder.

„Tallinna linn pöörab aina enam tähelepanu kaasatusele ning leian, et on oluline leida just nimelt üheskoos parimaid lahendusi erinevatele kitsaskohtadele, mis esinevad pealinnas. Oleme sel aastal alustanud ka seeniorite eluasemeprogrammi koostamisega ning on selge, et eakaid inimesi ja nende arvamusi tuleb senisest rohkem väärtustada,“ lisas Mölder.

MTÜ Eesti Pensionäride Ühenduste Liidu juhatuse esimehe Andres Ergma sõnul on see kindlasti esimene suur samm, mille kaudu eakad inimesed saavad oma ettepanekutega muuta eluolusid paremaks. „Meie eesmärgiks on oma liikmeskonna ja toetajate ühendamine ning see protsess on saanud nüüd praktilise väljendi. Informatsiooni vahetamine linnaosa ja eakate vahel on kahtlemata oluline ja usun, et kokkuleppest saame kõik vastastikkust kasu,“ sõnas Ergma.