25.11.2021

Linnaosad jagavad kinnistuomanikele ja korteriühistutele tasuta graniitsõelmeid

Talv on juba oma tulekust märku andnud ning on aeg valmistuda lume ja libeduse tõrjeks. Nagu ka varasematel aastatel, jagavad Tallinna linnaosad kinnistuomanikele ja korteriühistutele tasuta graniitsõelmeid.

„Libeduse tõrjumisel ja lume koristamisel on oma roll nii omavalitsusel, kinnistuomanikel kui ka korteriühistutel ning praegu tuleb meil kõigil juba talvisteks ilmaoludeks valmis olla,“ rääkis Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti juhataja Ain Valdmann. „Linna lepingupartneriks olevad hooldusettevõtted jälgivad ilmastikutingimusi pidevalt ning lumesajuga või libedaohu tekkimisel saadetakse välja kogu tänavakoristustehnika. Kinnistu ja sõidutee vahel asuva kõnnitee lumest puhastamine ning libedusetõrje on kinnistuomanike ja korteriühistute korraldada. Linn omalt poolt jagab selleks tasuta graniitsõelmeid, nagu seda on tehtud juba aastaid.“   

Ehitusseadustiku ja Tallinna heakorraeeskirja kohaselt on teega külgneva maatüki omanikul kohustus korraldada lumekoristust ja libedustõrjet, et tagada talvistel kõnniteedel ohutu ning turvaline liiklemine. Libedustõrjeks kasutatava puistmaterjali tera läbimõõt peab olema 2-6 mm, tuhka või kloriide kõnniteedel kasutada ei tohi.

Õiges mõõdus graniitsõelmeid jagavad oma territooriumil asuvate kinnistute omanikele ja korteriühistutele kõik Tallinna linnaosavalitsused.

Kesklinnas saab kinnistu omanik või esindaja graniitsõelmed kätte AS Mustamäe Haljastuse laost (Kadaka tee 78) ajavahemikul 29. novembrist kuni 10. detsembrini tööpäeviti kell 9–15. Sooviavalduste vastuvõtt lõppes 21. novembril.

Mustamäel jagatakse sõelmeid 29. novembrist kuni 28. jaanuarini tööpäevadel kell 9–15 AS Mustamäe Haljastus laos (Kadaka tee 78, info telefonil 6536220).

Haabersti linnaosa korteriühistud saavad puistematerjali kätte kuni 21. detsembrini tööpäevadel kell 10–19 Tänavapuhastuse AS laost (Järve 37).

Pirita linnaosas toimub sõelmete jagamine kuni 17. detsembrini linnaosavalitsuses (Kloostri tee 6), esmaspäeval kell 15–18 või neljapäeval kell 10–12 (info telefonil 645 7616).

Põhja-Tallinnas saab esitada tellimusi veel 6. detsembrini. Kotid tuuakse kohale eelnevalt kokkulepitud ajal hiljemalt 10. detsembril. Vt registreerimine ja lisainfo.

Kristiines on korteriühistutele ette nähtud kaks ja eramajade omanikele üks kott graniitsõelmeid. Sõelmeid saab kätte ala­tes 1. detsembrist kuni 22. detsembrini AS Mustamäe Haljastus laost (Kadaka tee 78) tööpäevadel kell 9–15.

Nõmme linnaosa valitsus jagab graniitsõelmeid korteriühistutele, lasteaedadele, koolidele ja eakatele. Soovijad saavad graniitsõelmete saamiseks ennast registreerida lingil, e-posti aadressil valdeku@tallinnlv.ee või telefonil 645 7333. Kõigile soovijatele tuuakse sõelmed kohale kahe nädalal jooksul.

Lasnamäel on puistematerjal juba välja jagatud. Novembris soovis puistet 436 korteriühistut, kellele jagati välja kokku 1308 kotti ehk 32,7 tonni sõelmeid. 

   

Uudise rubriigid: