25.04.2018

Tallinna linnapea Taavi Aas ja Thbilisi linnapea Kakha Kaladze sõlmisid koostööleppe kahe pealinna vahel

Tallinna linnapea Taavi Aas viibib 25. – 27. aprillini töövisiidil Gruusia pealinnas Thbilisis. Kohtumisel sealse linnapea Kakha Kaladzega allkirjastasid linnapead koostööleppe Tallinna ja Thbilisi vahel ning seadsid sihte edasiseks koostööks.

Tallinna linnapea  külastab Gruusia pealinna sealse linnapea Kakha Kaladze kutsel. Linnapeade kohtumisel arutati pealinnade kahepoolse koostöö ühiseid huvisid ning kirjutati alla koostöölepe. Leppes sätestatakse koostöö esialgsed teemad, sealhulgas kogemuste vahetus e-valitsemise, jätkusuutliku ühistranspordi, keskkonnakaitse ja loodushoiu, muinsuskaitse, kultuurikoostöö ning targa linna lahenduste vallas. Mõlemad linnad toetavad oma võimaluste piires otsekontaktide loomist ettevõtjate, ülikoolide, vabaühenduste jm institutsioonide vahel.

Tallinn ja Thbilisi teevad juba koostööd ka rahvusvaheliste organisatsioonide ja koostöövõrgustike raames. Näiteks Euroopa suurlinnade organisatsioonis Eurocities, mille juhatuse liige on Tallinn ning assotsieerunud liige Thbilisi, osalevad mõlemad linnad Kultuurifoorumi ja Majandusarengu foorumi töös. Thbilisi on Rahvusvahelise avatud valitsemise partnerluse pilootlinn, mille liikmeks pürgib ka Tallinn.

„Gruusia on Eesti jaoks kahepoolse arengukoostöö prioriteetne sihtriik ning Tallinnal ja Thbilisil on mõlemapoolne huvi alustada koostööd ka pealinnade tasandil. Kindlasti on meil Thbilisi kolleegidega palju jagada, aga ehk ka õppida.  Esimeseks konkreetseks näiteks on Thbilisi spetsialistide osalemine Tallinna e-valitsemise konverentsil juba selle aasta mai lõpul, et tutvuda meie riigi ja linna  edusammudega e-teenuste arendamise valdkonnas ning kaardistada vastastikused huvid ja koostöövõimalused,“ kommenteeris linnapea Taavi Aas.

Homme, 26. aprillil toimuvad kohtumised Thbilisi linnaarengu agentuuris, transpordiametis, teenuste büroos ning häirekeskuses, loodetavasti jääb aega ka Tbilisi ja selle lähiümbruse vaatamisväärustega tutvumiseks.

Linnapead saadavad visiidil Gruusia suursaadik Eestis Tea Akhvlediani, abilinnapea Vadim Belobrovtsev ning avalike suhete teenistuse välissuhete ja protokolliosakonna juhataja Heili Luik.