23.02.2018

Tallinna linnapea: Teeme oma kodulinna vabariigi aastapäevaks korda

Teeme oma kodud, linna ja iseenda Eesti Vabariigi juubeli vääriliselt korda, et saaksime pidutseda rõõmsalt ja väärikalt, kutsus üles Tallinna linnapea Taavi Aas.

Linnapea tuletas meelde, et vabariigi 100. juubelipäeval tulevad Tallinnasse tähistama tuhanded inimesed Eesti ja maailma eri paigust.

 “Kodumaa armastus algab koduarmastusest, hoolimisest kodutänava ja kodulinna vastu, “ ütles linnapea oma tänases läkituses. “Teeme korda iseennast, korrastame oma kodud, oma kodutänavad ja linna, et olla Eesti Vabariigi juubeli väärilised.”

“Heisakem lipud, pühkige majaesised puhtaks lumest ja jääst, leidke selleks päevaks üles oma parim mina, et kõigil oleks sinimustvalgelt kaunis riigi sünnipäeva üle uhkust tunda,” kutsus Aas kõiki tallinlasi üles oma maa ja linna üle rõõmu tundma.

Lisaks pidulikule lipuheiskamisele ja paraadile toimub linnas kogu päeva vältel erinevaid üritusi, kus üheskoos 100. juubelit tähistada. “Uisutagem Snelli tiigil, külastage m kontserte ja paraadi, nautigem õhtul ilutulestikku,” soovitas Aas. Lõpetuseks tsiteeris ta kunagist välisministrit ja Tallinna linnapead Jaan Poskat 1918. aasta kriitilistel hetkedel: “Loodame, et Eesti rahvas oma enesemääramise õigust kulturaliselt tarvitada oskab.”