20.02.2018

Tallinna linnapea avas Tel Avivis MustonenFesti

Tallinna ja Tel Avivi linnapead arutasid linnade koostööd ja avasid ühiselt viienda muusikafestivali MustonenFest Tallinn – Tel Aviv kontserdi Tel Avivi ooperimajas.

18.-20. veebruarini Tel Avivis visiidil viibiv Tallinna linnapea Taavi Aas kohtus eile Tel Avivi linnapea Ron Huldai’ga. Nii Tallinn kui Tel Aviv on tuntud kui idufirmasid ja väikeettevõtlust toetavad ning ja kõrgtehnoloogilisi lahendusi rakendavad linnad ning mõlemad on selle eest ka kõrget rahvusvahelist tunnustust pälvinud. 2017 aastal kandideerisid mõlemad linnad Euroopa innovatsioonipealinna tiitlile ning saavutasid seal tihedas konkurentsis märkimist vääriva II koha.

„Tallinnal on Tel Avivi linnaga  mitmeid ühiseid teemasid ja meil on vastastikku palju õppida,“ sõnas Taavi Aas peale kohtumist. „Tel Avivis mõeldakse eelkõige selle peale, kuidas linnaelanike elukvaliteeti ja kaasatust infotehnoloogiliste lahenduste abil parandada;  kuidas tuua linnajuhtimine ja informatsioon inimestele lähemale. Muljet avaldas linnaelanike ja linnavalitsuse vaheline otsesuhtlusrakendus „Digitel“, mis vajaliku informatsiooni erinevate sihtgruppidele kätte toimetab. Kindlasti kaalume ka Tallinnas võimalust sarnaste ideede kasutuselevõtmiseks.“

Tallinna ja Tel Avivi seob ka tihe kultuurisuhtlus – juba viiendat korda toimub mõlema linna toetusel rahvusvaheline muusikafestival Tallinn – Tel Aviv Mustonenfest, mis viib ühistele lavadele esinema nii Israeli kui Eesti tippmuusikud. Seekordne festival on eriti suurejooneline ning pühendatud Eesti Vabariigi 100. juubeliaastale. Festivali raames toimub 20 Eesti ja Iisraeli muusikute ühiskontserti erinevates tunnustatud kontserdisaalides, lisaks kaks tasuta Eesti muusikute vabaõhukontserti Tel Avivis Eesti Vabariigi sünnipäeval.

Eilse kontserdi avamisel Tel Avivi ooperimajas, kus Andres Mustoneni juhatusel esinesid Iisraeli Sümfooniaorkester Rishon LeZion, kantor Israel Rand, „Ellerheina“ ja Bat-Kol’i tütarlastekoorid, tervitasid nii Tallinna kui Tel Avivi linnapead.

„Tallinnal on Eesti kultuurielus märkimisväärne roll – oleme paljude meie muusikute, heliloojate ja muude alade loomeinimeste kodulinn. Seetõttu peame oluliseks oma kultuuri tutvustamist väljaspool. Suuresti tänu Mustonenfestile on paljudele meie parimatele heliloojatel ja muusikutel, eriti noortel, võimalus näidata oma kunsti Iisraelis“, ütles Taavi Aas.