21.04.2022

Kõlvart kohtus Korea Vabariigi Rahvusassamblee esimehega

Linnapea Mihhail Kõlvart kohtus Korea Vabariigi Rahvusassamblee esimehe Park Byeong-seug'iga ja endise esimehe Moon Hee-sangiga, kohtumisest võttis osa ka Eesti Vabariigi suursaadik Korea Vabariigis Sten Schwede.

Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul oli suureks auks, et Korea Vabariigi Rahvusassamblee esimees Tallinna delegatsiooni ja Eesti suursaadiku Korea Vabariigis Sten Schwede vastu võttis. „Praeguse Rahvusassamblee esimehe Park Byeong-seug'iga toimus kohtumine esmakordselt, kuid eelmise esimehega on toimunud kohtumine varasemalt nii Tallinnas kui ka Soulis,“ ütles Kõlvart.

Korea välisviidi raames kohtus Tallinna delegatsioon ka Uijeongbu linnapea Ahn Byeong-Yong'iga, kellega arutati nii keskkonna- kui ka majandusteemadel. Tallinna linnapea nentis, et 2023. aasta Euroopa Rohelise pealinnana soovib Tallinn leida häid partnereid mitte ainult Euroopast, vaid ka mujalt. „Soovime jagada ja kuulda teiste linnade häid praktikaid,“ sõnas Kõlvart. “Tallinn ja Uijeongbu on oma suuruselt üsna sarnased ja meil on sarnased väljakutsed. Niisamuti arendavad mõlemad linnad koostööd oma linnas asuvate ülikoolidega.“

Ühtlasi külastati riigis loomemajandust koordineerivat Korea Loomemajanduskeskust, mis tegeleb telesaadete, filmide, animatsioonisarjade jms tootmisega. Muuhulgas on agentuur aidanud toota eriefekte sellistele tuntud filmidele nagu Harry Potter, Avatar jt.

Korea Loomemajanduskeskuse (ingl k Korea Creative Content Agency - KOCCA) koordineerib riigis kultuurilist sisuloometööstust. Asutus loodi 2009. aastal viie seotud organisatsiooni, sealhulgas Korea Ringhäälinguinstituudi, Korea Kultuuri- ja Sisuagentuuri ning Korea Mängutööstuse Agentuuri integreerimisel.

Uudise rubriigid: