28.04.2022

Linnapea kohtus Küprose presidendiga

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart kohtus neljapäeval Tallinna Raekojas Eestis visiidil oleva Küprose presidendi Nikos Anastasiadisega.

Linnapea Mihhail Kõlvart märkis, et Tallinn on olnud kohtumispaigaks ida, lääne, põhja ja lõuna vahel juba meresõitude algusest saadik.

„Meie asukoht mitmete kaubateede ristumiskohas on parematel aegadel kaasa toonud jõukuse, kultuuride mitmekesisuse, aga ka võõrvõimu. Nii oleme sarnased ka Küprosega, kel on samalaadsed kogemused Euroopa, Aasia ja Aafrika mereteede ristumispaigana,“ ütles linnapea Kõlvart kohtumisel. „Kohaliku omavalitsuse peamine eesmärk on elanike heaolu. Tallinn on valmis jagama oma IT-lahenduste ja elektrooniliste teenuste loomise kogemust, mida saab rakendada teistes linnades. Niisamuti on Tallinna sihiks luua inimsõbralik linnaruum, kus kõik elanikud ja linnakülalised tunneksid end koduselt ja turvaliselt, kus on loodud palju erinevaid liikumisvõimalusi ja saab nautida rohelist ja puhast keskkonda. Järgmisel aastal on meil võimalus ja kohustus oma püüdluste tulemusi näidata kogu Euroopale, mil Tallinn kannab Euroopa rohelise pealinna tiitlit.“

President Anastasiadis külastas neljapäeval ka Raeapteeki, mis on üks vanemaid püsivalt tegutsenud apteeke Euroopas ja ühtlasi Tallinna vanim ettevõte.

Küprose riigipea on Eestis neljapäeval ja reedel ametlikul visiidil koos proua Andri Anastasiadisega. Visiidi käigus kohtub Küprose riigipea Eesti riigijuhtidega ning külastab e-Eesti esitluskeskust. Küprose president alustas oma visiiti neljapäeval Kadriorus vastuvõtutseremoonia ja kohtumisega Eesti presidendi Alar Karisega. 

Uudise rubriigid: