10.05.2022

Linnapea osales Firenzes Euroopa linnajuhtide ümarlaual

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart osales möödunud nädala lõpus Itaalias, Firenzes Euroopa Liidu kõrgetasemelise kohtumise „State of the Union 2022“ raames toimunud linnajuhtide ümarlaual, kus arutleti linnade tänaseid ja tulevasi vajadusi.

Ümarlaual arutati Euroopa ühtekuuluvuspoliitika ja reformide voliniku Elisa Ferreiraga ühtekuuluvuspoliitika ja – rahastamise olulisust, linnade kui majanduskasvu mootorite rolli rohe- ja digipöörde elluviimisel, sotsiaalse ebavõrdsuse vähendamisel ning ühtlasi Euroopa linnade rolli Ukraina linnade sõjajärgses ülesehitamises. Kohtumisel osalesid ka Ukraina Linnade Liidu tegevjuht Oleksandr Slobozhan, Butša linnapea Anatoliy Fedoruk, Melitopoli linnapea Ivan Fedorov ja videosilla vahendusel Kiievi linnapea Vitali Klitchko.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart tõdes, et Euroopa linnadel on märgiline tähendus sõjajärgselt Ukraina linnade ülesehitamisel. „Me peame olema valmis selleks panustama pikema aja vältel, mistõttu on oluline kaardistada meie enda võimalused ja ka Ukraina omad vajadused. Selleks, et abi saaksid kõik, kes seda vajavad ja mida kõige rohkem tarvis on. Selleks on Tallinna linn alustanud koostööd Ukraina Linnade Liiduga, et üheskoos leida parimad lahendused,“ sõnas Kõlvart. 

Ühtlasi toimus Firenzes 6. mail ka Euroopa suurlinnade võrgustiku EUROCITIES juhatuse koosolek, kus valiti organisatsioonile uus peasekretär. Tallinn on EUROCITIES võrgustiku liige 1998. aastast, eelmisel aastal valiti Tallinn taaskord ka 12-liikmelisse juhatusse.

EUROCITIES ehk Euroopa Suurlinnade Liit loodi 1986. aastal eesmärgiga tugevdada kohalike omavalitsuste rolli Euroopa arengus ja mõjutada Euroopa Liidu seadusloomet, et paremini kaitsta linnade huve. Organisatsioonil on üle 140 täisliiget Euroopa Liidust, Norrast ja Islandilt ning 45 liikmeslinna teistest Euroopa riikidest.

Uudise rubriigid: