02.07.2020

Tallinna loodusretkede sari jõuab Aegna saarele

Laupäeval, 11. juulil ja pühapäeval, 12. juulil on loodusesõbrad oodatud matkasarja „Aastaajad Tallinna looduses“ retkele Aegna saarel.

Aegna saar asub 14 km kaugusel Tallinnast. Tallinna ainukese saare pindala on 3 km2, millega ta on Eesti saarte seas 17. kohal. Alates 1991. aastast on Aegna maastikukaitseala, et säilitada väikesaare loodust ja ainulaadset kultuuripärandit tugeva külastuskoormuse tingimustes. Saare loodusväärtusteks on vanad metsad, eriilmelised rannad, väiksed soolaigud ja suured rändrahnud.

Laev väljub Tallinnast kell 10.30 (jõuab Aegnale 11.30) ja väljub Aegnalt kell 18.30 (Tallinnas tagasi kell 19.30). Giidideks on Eliko Petser (eesti keeles) ja Olev Abner (vene keeles).

Loodusretkel osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine: eestikeelne grupp; venekeelne grupp. Registreerimine algab kolmapäeval, 8. juulil kell 12.00.

Igas rühmas saab osaleda maksimaalselt 25 inimest. Alaealised võivad õppereisil osaleda vaid koos täiskasvanud saatjaga.

Korraldajad paluvad õppereisidel osalejatel riietuda vastavalt ilmale, arvestades ka meresõidu ning pika jalutuskäiguga saarel, ning võtta kaasa piknikusöök ja joogivesi.

Loodusretki korraldab Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel.

Rohkem teavet Aegna saare looduse, elurikkuse ja ajaloo kohta leiab veebilehelt citynature.eu/et/ala/aegna-saar

   

Uudise rubriigid: