25.08.2017

Tallinna loomaaed kutsub sünnipäeva tähistama

Tallinna loomaaed tähistab reedel, 25. augustil 78. sünnipäeva.

Tallinna loomaaia sünnipäev on täidetud mitmesuguste loodushariduslike tegevustega, lisaks kuulutatakse välja Tallinna loomaaia teenetemärgi saaja, Loomaaia Aasta Sõber 2017 ning väikese ninasarviku nimi. Pidupäeva puhul pääseb loomaaeda 2-eurose sooduspiletiga.

Loomaaeda tasub sammud seada juba kell 10 hommikul, sest just siis alustab loomaaia looduskool uute õpilaste registreerimist huviringidesse. Keskkonnahariduskeskuse fuajees saab uudistada põnevaid näitusi, auditooriumis jookseb nonstop videoprogramm, avatud on eluslooduse klass ja laste loomaaed.

Päeva tähtsaim sündmus leiab aga aset keskpäeval ninasarvikuaediku juures: avalikustatakse tänavu 3. juunil loomaaias ilmavalgust näinud ninasarvikuvarsakese nimi. Sealsamas kuulutatakse välja ka Loomaaia Aasta Sõbra tiitli pälvinud loomaaia tubli toetaja ning austatakse Tallinna loomaaia teenekaid töötajaid.

Ninasarvikute, sudaani maasarvikute ja hüljeste toitmist kommenteerib tuntud loomadetundja Aleksei Turovski. Loomaaia sünnipäeva aitavad mitmekesistada ka loomaaia head sõbrad. Tuulikuplatsil seab end sisse Päästeamet, et tutvustada päästja elukutset, töövahendeid ning ohutusalast käitumisviisi. Haabersti Vaba Aja Keskuse osavnäpud maalivad soovijaile ette loomanäod ja koguvad toetust loomaaia surikaatidele. Looduskooli hundiklassis toimub meisterdamise töötuba.

Loomaaia kassad on avatud 9–18, laste loomaaeda saab külastada 10-19, loomaaed suletakse kell 20.