03.07.2017

Tallinna merepäevade eelkontsert Pirital

Üritus on tasuta!

Tallinna merepäevade eelkontsert Pirital

14. juulil 2017 toimub Tallinna merepäevade eelkontsert Pirital. Üritus on tasuta!

Mitmekesine ja huvitav programm toimub mõlemal Pirita jõe kaldal. Programmi algus on kell 16.00. Kohal on toitlustajad, lapsi ootab ees põnev lastetelk ning kell 22.00 esineb ansambel REGATT. Ürituse lõpetab suurejooneline ilutulestik!

  • 16.00 – 20.00 Kalevi Jahtklubi avatud jahid (jõe vasakkaldal)
  • 17.00 – 19.00 Põnev lastetelk (meisterdamine, värvimine, kalamäng)
  • 17.00 – 19.00 PPA Põhja prefektuuri piirivalvebüroo (nägudemäng ja dokumendikontrolliseadmed)
  • 20.00 – 21.30 RS Purjetamiskeskuse demo – nii teooria kui ka sõit (Kohvik Vigri juures, jõe vasakkaldal)
  • 21.30 – 22.00 Ülejõe transport kontserdile (jõe vasakkaldalt)
  • 22.00 Esineb ansambel REGATT
  • 00.00 Ilutulestik

Regati lugu

Kohtusime 2004 aasta maikuus esimest korda linnahalli prooviruumis sooviga taaselustada eesti 70-80 aastate parimaid muusikapalasid. Sellest ajast saadik oleme järjepidevalt kaevanud välja huvitavat Eesti levimuusika repertuaari, mida praegustele põlvedele edasi anda. Üldiselt võib öelda, et Regati lood sobivad nii tantsupeole kui ka kontsertile. Kuuldes õdede Kõlarite, Radari, Music Seifi või Apelsini vanu hitte uues võtmes võite kindel olla, et meie käsi on siin mängus...Just meie oleme levimuusikud läikivates dressides, värvilistes ülikondades või lõbusates meremehekostüümides. Muuseas, lisaks eesti keelele laulame vahest ka vene-, inglise-, itaalia-, soome-, ja rootsi keeles…aga läti keelt ei oska.

Oleme olnud külalised nii telesaadetes kui ka suurematel ja väiksematel kontsertlavadel üle Eesti. Suuremad esinemised on olnud suvefestivalil Sunfest, mitu korda Õllesummeril, Tallinna Vanalinna Päevadel, Kotka Merepäevadel jne. Väiksemad lavad on tavaliselt puust või kivist, katusega, vilkuvate tuledega ning alati rõõmsa publikuga lava ees. Telesaadetest olid meie kõrghetk ETV aastavahetuse programmis Kustuv Tuluke, kus koos võõrustasime Nõukogude Eesti nomeklatuuri nende aastavahetuse peol koos perekondadega Kadak ja Kask kes pärit sarjast ENSV.

Meie esimene ja viimane heliplaat siiamaani nimega „Tallinn-80“ oli pikka aega Eesti plaadimüügi edetabeli esinumber. Ju vist meeldis rahvale. Lisaks plaadile oleme salvestanud ohtralt üksikuid lugusid mida raadiokuulajad on loodetavasti saanud nautida. Oleme teinud ka kaks toredat muusikavideot.

Jätkame egiidi all, et hea muusika ei sure kunagi. Soovime mõnusat eestikeelset tantsumuusikat edasi anda nii noorematele põlvedele kui ka nostalgiat igatsevatele muusikasõpradele. Aeg ajalt teeme ka ise mõne laheda loo aga....Retro elab igatahes!