06.03.2019

Tallinna mudilaste XVI etluskonkurss „Eesti keele kaunis kõla“ jõuab lõpusirgele

Teisipäeval, 12. märtsil algusega 18.00 toimub Estonia teatri Valges saalis ülelinnalise koolieelikute etlemiskonkursi „Eesti keele kaunis kõla“ lõppvoor ja pidulik lõpetamine.

Sel aastal tähistatakse üheskoos eesti keele aastat, mis teeb ka selle etluskonkursi eriliseks. Konkursi eesmärgiks on õpetada lapsi hoidma ja armastama oma emakeelt, eesti keelt. Konkursiga soovitakse väärtustada eesti kultuuri ja tunnustada juhendajaid, kes on mudilastele õpetanud ilusat eesti keelt. Läbi laste esitatud luule tõuseb eesti keele kaunis kõla eriti hästi esile.

Tallinna Kopli Noortemaja eestvõttel toimub konkurss juba 16. aastat järjest. Ta on saanud kindlaks linnaosade ja lasteaedade aastakalendrisse kuuluvaks sündmuseks. Tänu aktiivsetele ja tublidele õpetajatele ning lapsevanematele astub linnaosade eelvoorudes ülesse palju huvilisi etlejaid. Ettevalmistusi tehakse nii kodudes kui lasteaedades, kus otsitakse, leitakse ja õpetatakse lastele selgeks sobivad luuletused. Paljudes lasteaedades korraldatakse oma väikeseid eelvoore ja luulehommikuid.

Tänavu registreerus konkursi linnaosade eelvoorudesse 255 väikest etlejat, kellest linnaosade žüriid valisid lõppvooru esinema 30 tublimatest tublimat.

Kopli noortemaja tänab oma häid koostööpartnereid: eelvoorusid on korraldanud või aidanud läbi viia kõikide Tallinna linnaosade valitsused, konkurssi toetab Tallinna Haridusamet. Ühine töö on kandnud vilja ja pakkunud tegijatele endilegi väga häid emotsioone.

Parimat tulemust näeb ikka ja alati laste säravates silmades! 

Lisainfo: Riina Olveti, Tallinna Kopli Noortemaja metoodik-projektijuht, tel 52 27 190

Uudise rubriigid: