24.09.2020

Tallinna naiste tugikeskus sai linlastelt annetuse

Kesklinna vanem Monika Haukanõmm andis täna Tallinna naiste tugikeskusele üle Kirjandustänava festivali ja Uue Maailma tänavafestivali külastajate ning linnaosa ametnike tehtud annetused.

Kesklinna valitsus pakkus septembri esimesel nädalavahetusel toimunud tänavafestivalidel vahvleid, et koguda annetusi naistevastase vägivalla ohvrite abistamiseks. Omapoolse panuse lisasid linnaosa valitsuse töötajad ja täna andis Kesklinna vanem Monika Haukanõmm annetussumma 403 eurot Tallinna naiste tugikeskuse juhatajale Vaike Pähnile üle.  

„Tugikeskused, mis pakuvad vägivalla või ka muude raskuste tõttu kannatanutele abi, vajavad seda ka ise. Olgu siis riigi või ühiskonna toetusena. Väike annetus on vähim, millega saame toetada ja näidata ühtlasi oma sallimatust igasuguse vägivalla vastu,“ ütles Monika Haukanõmm. 

Kohtumisel osalenud Eesti Naiste Varjupaikade Liidu juhi Eha Reitelmanni sõnul on Eestis aasta-aastalt suurenenud ohvrite teadlikkus sellest, kust otsida ja saada abi. „Samuti on võrreldes kümmekonna aasta taguse ajaga oluliselt paranenud koostöö tugikeskuste, omavalitsuste, lastekaitse ja politsei vahel,“ märkis Reitelmann.  

Tallinna naiste tugikeskus pakub vägivallaohvritele emotsionaalset tuge, õigusabi, psühholoogilist ja juriidilist nõustamist ning vajadusel ajutist majutust. Pöörduda võib infotelefonil 5757 0911.  

„Tugikeskus aitab leida vägivallast väljapääsu, toetades naist tema otsustes, samuti juhatame riigi või linna poolt pakutavate teenuste juurde. Kõike seda teeme koostöös Tallinna naiste kriisikodu ja sotsiaalkindlustusameti ohvriabiga,“ rõhutas Vaike Pähn.

Pildil (vasakult) Monika Haukanõmm, Eha Reitelmann, Vaike Pähn ja Anu Aus.

Uudise rubriigid: