26.10.2020

Tallinna noortekeskustes alustasid tööd uued välisvabatahtlikud

Septembri keskel saabusid Eestisse kaheksa noort Venemaalt, Türgist ja Saksamaalt, kes alustasid oktoobris Tallinna noortekeskustes vabatahtlikku teenistust.

Vabatahtlikud on vanuses 18-30 ning nende hulgas on neid, kes on äsja keskkooli lõpetanud, kuid ka kõrgharidusega noori. Põhjuseid, miks sooviti siia vabatahtlikku teenistust tegema tulla, on erinevaid. Saksamaalt pärit Bastiani jaoks on vabatahtlik töö tuttav, kuna ta tegi seda ka oma kodumaal, kuid tundis, et tahab oma vaba aega veelgi enam vabatahtlikku tööd tehes veeta. Olulist rolli mängis ka asjaolu, et ta polnud varem pikaajaliselt teises riigis elanud. Tema kaasmaalane Rabea soovib aga noortele avaldada positiivset mõju, et muuta maailma tolerantsemaks. Kõiki vabatahtlikke ühendab huvi välisriigis elamise vastu ning pea kõik leiavad, et Eesti ajalugu on huvitav ning loodus imeilus. 

Vabatahtlikud hakkavad tööle erinevates Tallinna noortekeskustes ning panustavad keskuse tegevustesse oma oskuste ja teadmistega. Näiteks Sabrina hakkab läbi viima sportlikke tegevusi, Yunuse hobiks on origami ja seda plaanib ta õpetada ka noortele, Dariaga koos on noortekeskuses võimalik arvutimänge mängida. Samuti plaanivad välisvabatahtlikud noortekeskustes korraldada kultuuripäevi või lausa nädalaid, et oma koduriiki ja selle kultuuri tutvustada.

Aga saame vabatahtlike ja nende plaanidega paremini tuttavaks.

Hanna on 18-aastane ning pärit Saksamaa linnast nimega Stuttgart. Ta lõpetas äsja keskkooli ning plaanib peale vabatahtlikku teenistust ülikooli minna. Vabal ajal meeldib talle joonistada, viiulit mängida, kokata ja küpsetada, sushit süüa ning sõpradega aega veeta. Vabatahtlikuna soovib ta õppida Eesti kultuuri ja keelt ning saada uusi teadmisi noorsootöö valdkonna kohta. Samuti leida Eestist sõpru ja Baltimaades reisida. Kuid miks ta just Eestisse tulla tahtis? Vastus on lihtne: ta vanaema on Eestist pärit.
Pääsküla noortekeskuses plaanib Hanna õpetada nii käsitööd kui saksa kööki ja keelt.

Yunus on 30-aastane türklane, kes tuli Eestisse vabatahtlikuks, et tööelule vaheldust saada. Hariduselt on ta insener ning hobideks on matkamine, ujumine, tantsimine, raamatud ja filmid ning uute kultuuride kohta õppimine. Eesti puhul võlub teda loodus, metsad, saared ja Tallinna vanalinn. Silma on jäänud ka heal tasemel haridus ja tehnoloogiaarendus.
Kristiine noortekeskuses on ta valmis õpetama nii origami tegemisti kui salsat, türgi rahvatantse ja söögivalmistamist, mängima tennist ja korraldama matku.

Daria on 23-aastane ning pärit Venemaalt. Ta sündis Taganrogis, kuid viimased seitse aastat on elanud Moskvas. Kõrghariduse omandas infoturbe alal, kuid sai kiiresti aru, et talle see tegelikult huvi ei paku. Seetõttu tegi ta magistrikraadi hoopis filoloogias. Ta armastab lugeda nii Harry Potterit kui Dostojevskit. Lisaks on ta kõva käsi arvutimängudes. Vabatahtlikuna soovib ta õppida noortega töötama, kuna kaalub tulevikus õpetajaameti omandamist. Mustamäe noortekeskuses plaanib ta õpetada söögitegemist, aidata lapsi õppimisel, korraldada sportlikke tegevusi ning luua lugemisklubi.

Kristina on 23-aastane ja pärit Venemaa linnast nimega Arhangelsk. Kõrgkoolis õppis ta välisriike uurima ning keskendus Põhja-Euroopale. Tema hobideks on ujumine, jooga, kõndimine, lugemine, reisimine, keeleõpe ja postcrossing*. Vabatahtlikuks ajendas teda tulema soov panna end proovile ja õppida, kuidas laste ja noortega töötada.
Lasnamäe noortekeskuses plaanib ta korraldada jooga tunde, postcrossing töötubasid, inglise ja rootsi keele klubi.

*Postcrossing on veebiprojekt, mis võimaldab selle liikmetel saata ja vastu võtta postkaarte kogu maailmast. (Wikipedia)

Rabea on 19-aastane ja pärit Saksamaalt. Talle meeldib sotsiaalmeedia, ürituste korraldamine ja noortega töötamine.
Kesklinna noortekeskuses plaanib ta korraldada näiteks tüdrukutepäeva.

Sabrina on 18-aastane ja pärit Saksamaalt. Peale keskkooli lõpetamist soovis ta välismaal elamise kogemust ning nüüd ongi ta Eestis, et vabatahtlikuna töötada. Vabal ajal meeldib talle sport, uute retseptide järgi küpsetamine, muusika ja kitarri mängimine.
Valdeku noortekeskuses plaanib ta korraldada peamiselt sportlikke tegevusi, et lastes spordihuvi kasvatada.

Bastian on 24-aastane sakslane, kes lõpetas just ülikooli arvutiteaduste erialal. Vabatahtlikku tööga on ta ennegi kokku puutunud ning soovib seda veelgi enam teha. Tema hobideks on jalgpall, matkamine, kitarri mängimine, kontsertidel käimine ning lugemine ja muusika kuulamine.
Põhja-Tallinna noortekeskuses soovib ta noortele õpetada kitarri mängimist ja saksa keelt, tervisliku söögi valmistamist ning aidata huvilistel luua nende enda arvutimäng.

İlkcan on 28-aastane ja pärit Türgist. Kõrghariduse omandas ta keemiainseneri erialal ning enne vabatahtlikku teenistust töötas ohtlike ainete ohutusnõunikuna. Talle meeldib reisida ja uusi kohti avastada, süüa teha, muusikat kuulata, teater ning kunst. Kaks aastat tagasi alustas ta Izmiris vabatahtlikku tööd ning soovis ka noortekeskuses töötamise kogemust ja nii ta Eestisse sattuski.
Haabersti noortekeskuses soovib ta anda kokanduse ja türgi keele tunde, õpetada lastele joonistamist ja käsitööd ning korraldada ühiseid lühireise.

Projekti toetab SA Archimedese noorteagentuur Euroopa Solidaarsuskorpuse programmist.

Inglise keeles loe siit.

Uudise rubriigid: