13.09.2016

Tallinna noortenädal ootab töid fotokonkursile

Tallinna noortenädala peakorraldaja Tallinna Spordi- ja Noorsooamet kuulutas välja fotokonkursi „Raamist välja linnaruum“, kuhu on oodatud oma töid esitama 12–26aastased noored.

Tallinna noortenädala eesmärgiks on innustada noori loovusele ning pakkuda arendavaid viise oma loomevõime väljenduseks. Linnaruumile keskenduva fotokonkursi juhtmõttena kõlab just seeõttu tunnuslause „Raamist välja“, mis julgustab lisaks märkama ja avastama ümbritsevat keskkonda ning tajuma enda rolli linnaruumi kujundajana. See on ka üheks fotokonkursi eesmärgiks.  

Konkursil osalemiseks tuleb saata kuni kaks originaalsuuruses tööd, mis vastaksid fotovõistluse teemale ning kannaksid autori nägemust linnaruumist. Fotodele sisulisi piiranguid ei seata. Hindamisel arvestatakse tööde väljendusrikkust ja emotsionaalsust, kunstilist ning tehnilist taset.

Tallinna noortenädala fotokonkurss „Raamist välja linnaruum“ toimub käesoleval aastal kolmandat korda. Tänavustest konkursitöödest valmib 12 fotost koosnev näitus, mis on huvilistele avatud sügisesel koolivaheajal, 27.–29. oktoobril kinos Sõprus (Vana-Posti 8). Sealt edasi, 31. oktoobrist kuni 4. novembrini on tööd üleval Positiivi galeriis (Roo 21, Tallinn). Konkursi kolme võidutöö autorile on auhinnaks fotokaupluse kinkekaardid.

Fotosid saab üles laadida Tallinna noortenädala kodulehele kuni 9. oktoobrini 2016.  

Foto: 2015. aasta fotokonkursi võidtöö. Autor Samuel Markovich.