24.03.2020

Tallinna nutikuu jõudis koolidesse tavalisest varem

Tavaliselt on Tallinnas nutikuud peetud aprillis, kuid praegune olukord tõi juba märtsis kaasa vajaduse nutikalt õppida ja õpetada. Nii kuulutaski Tallinna Haridusamet tänavuse nutikuu välja juba 23. märtsist.

Tallinna haridusala abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on pragune olukord küll tõeline väljakutse, kuid sellega saadakse hakkama. „Vajadus viia õppetöö üle e-kanalitesse tõi haridusasutustes juba märtsi keskel välja tõelise „nutituhina“,“ rääkis Belobrovtsev. „Nii õpetajad, lapsed kui ka vanemad kasutavad agaralt distants- ja digiõppe võimalusi ning jagavad oma õpikogemusi ka sotsiaalmeedias. On hea meel näha, kuidas hariduskogukond üksteist toetab ning nutikuu aitab sellele kindlasti kaasa.“

Tallinna nutikuu on algatus, mis kutsub kõiki haridusasutusi jagama, mida huvitavat nad teevad õppimise loomingulisemaks ja nutikamaks muutmisel, digipädevuse tõstmisel ja eri õppeainetesse lõimimisel. Nutikuu toetab haridusasutuste uuenduslikkust ning initsiatiivi mõelda „kastist välja“, teha koostööd ning katsetada ja kasutada põnevaid õppimisviise. Koolid ja lasteaiad korraldavad ka hulgaliselt üritusi, tänavu vähemalt esialgu distantsõppena. Nii saab läbi viia ka suuremaid üritusi: eKonverentse, eSeminare või koolidevahelisi eÕppetunde.

Peale selle kutsub Tallinna Haridusamet koole pöörama tähelepanu lastevanematele suunatud seminaride või materjalide loomisele, et toetada neid laste distantsõppe juhendamisel. Õpetajaid oodatakse jagama põnevaid kogemusi ja tagasisidet distantsõppest Facebooki grupis Nutitund igasse kooli (märksõnad #distantsõpe, #nutikuu).

Nutikuu traditsioonile pani Tallinna Haridusamet aluse 2016. aastal. Esimesel aastal osalesid nutikuul ainult koolid, kuid juba järgmisel aastal liitusid ka lasteaiad. Möödunud aastal korraldasid Tallinna haridusasutused kuu aja jooksul kokku üle 300 ürituse, mitmed neist olid ülelinnalised. Lähemalt saab nutikuu tegevustega tutvuda nutikuu kodulehel.

   

Uudise rubriigid: