24.04.2017

Tallinna nutikuu robootikapäeval saab mitmekülgse ülevaate robo-maailmast

Teisipäeval, 25. aprillil 2017 saavad Tallinna robotihuvilised lasteaialapsed, õpilased ja õpetajad kokku Südalinna koolis (Liivalaia 23), kus saab teoks esimene ülelinnaline robootikapäev. Vaadata saab mitmeid demo-etteasteid ja robotinäitust ning ka ise robotitega tegutseda.

Tallinna Haridusameti üldosakonna juhataja Rainer Rannala sõnul soovib linn pakkuda lasteaedadele ja koolidele võimalust jagada oma kogemusi ja oskusi teistega. „Muuhulgas luuakse robootikapäeval ligikaudu 250 lapse poolt lahendavate ülesannete näol lasteaedadele ja koolidele uued täiendavad õppematerjalid, mida hiljem saab edukalt erinevate robotitega õppetöös kasutada ja ka edasi arendada,“ rääkis Rannala. „Märkimisväärne on lasteaedade arvukas osalemine – oma robotitega tuleb kohale koguni 35 lasteaeda. See näitab, et ka lasteaedades on robootika areng tõusuteel.“    

Päev algabki kell 10 lasteaedade robootikapäevaga. Lapsed lahendavad ülesandeid BeeBoti ja LEGO WeDo robotitega, terve suur saal on nende mängumaa. Rekato demonstreerib uusi robootikavahendeid, Robomiku õpetab õppima mängides. Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi õpilased tutvustavad ajuskänneriga juhitavat robotit – oma disainitud lahendust, mis võitis Robotex 2016 peetud MindControl võistlusel esikoha. Oma kogemust FLL robootika mängulaua kasutamisest jagab Eesti FLL 2016/2017 robotimängu meister, Tallinna Kristiine Gümnaasiumi võistkond Öökullid.

10.30 avatakse näituse- ja robootikaala, kus saab tutvuda nii robotimaailmas juba tuntud kui ka uute toodetega. Oomipood esitleb oma robootika tootevalikut näitusel. WTC Tallinna robootikalabor demonstreerib Robolandis viite Tallinna haridusasutustes enimlevinud robootilist platvormi ning soovijad saavad neid kogenud juhendaja käe all ise järele proovida. Tegutseb ka virtuaalreaalsuse töötuba, kus WTC Tallinna virtuaalreaalsuslabori abiga saab seigelda virtuaalreaalsuses. Büroomaailm tutvustab veel 3D printereid ja printimist.

11.30 kogunevad huvilised robootikaseminarile, kus Heilo Altin (Tartu Ülikooli doktorant, MTÜ Robootika tegevjuht) teeb esmalt ettekanne „Robootika ainetundides – unelm või reaalsus?“. Sellele järgneb paneeldiskussioon „Robootika toomine klassitundi – poolt ja vastu”.

Koolide robootikapäeval algusega kell 12.30 löövad kaasa 16 kooli õpilased. Algklassiõpilased panevad proovile oma oskused viiel alal: BeeBoti kevadine teekond, Lego WeDo´d looduses, Ozbotid kooliteel, Edisonid ja NXT robotid metsarajal. Teine ja kolmas kooliaste lähevad metsarajale Ozobotide ja Lego EV3 robotitega. Mida see kõik endast kujutab, saab näha koha peal – oma silm on kuningas. 

Robootikapäeva korraldab Tallinna Haridusamet koostöös eelmise aasta Robotexi turundusjuhi Janika Leoste ja Tallinna Südalinna Kooliga. Robootikapäeval osalevad ka koolijuhid Hollandist.

 

Lisateave:

Rainer Rannala
Üldosakonna juhataja
Tallinna Haridusamet
Tel 6404503, 5272688
rainer.rannala@tallinnlv.ee

 

 

Uudise rubriigid: