18.09.2017

Tallinna õpilasdelegatsioon osales rahvusvahelisel noortekohtumisel Taanis

Aarhusi linna kutsel osales Tallinna õpilasdelegatsioon 10.-15. septembril 2017 rahvusvahelisel noortekohtumisel EYC 2017 (European Youth Consensus) Aarhus´is, Taanis.

Osalesid Kadri Kivisik – Tallinna Nõmme Põhikool, 8.kl; Heiki Ratasepp – Tallinna Nõmme Põhikool, 8.kl; Maksim Kolossov – Tallinna Pae Gümnaasium, 10. kl; Valeria Potšinok – Tallinna Pae Gümnaasium, 11. kl; Jennifer Illison – Tallinna Kuristiku Gümnaasium; Raimond Elhi – Tallinna Kuristiku Gümnaasium; Lilian Vehk – Tallinna Kuristiku Gümnaasium; Hanna Eliis Talving – Tallinna Reaalkool, 10. kl; Iris Luik – Tallinna Reaalkool, 10. kl; Kristjan Baikov – Tallinna Reaalkool, 10. kl. Grupijuht- koordinaator oli Marge Tamkivi, Tallinna Nõmme Põhikooli huvijuht.

Õpilaste tagasisidest koostati infoleht, mida saab lugeda siit.

Näiteks Raimond Elhi kirjutas nii.

/---/ Meil, Eesti delegatsioonil, oli projekti raames valmis disainitud ainulaadne T-särk ning eestimaalaste ajaloost kõnelev lavastus. Samuti oli iga delegaat varunud projekti jaoks endale mõned Eesti kommid või šokolaadid, mida uutele tuttavatele jagada. Projekt oli taganud igale delegatsioonile transpordi lennujaamast sihtlinna – Aarhusesse, mis on see aasta Taani kultuuripealinn. Samuti oli meile kõigile broneeritud hotellitoad ning toitlustus kolm korda päevas.

Billundi lennujaamas ootas meid juba rõõmsameelne projekti eestvedaja Lars Olsen, kes organiseeris meile transpordi projekti keskusesse. Aarhuses kohtasime sadu noori delegaate ning mitmeid koordinaatoreid, kes andsid kõik endast oleneva, et muuta see projekt meile meeldejäävaks – see neil ka õnnestus.

Mina olin töötoas „Kunst ja disain” – nelja päeva jooksul tutvustati meile erinevate riikide kultuuri ja ajalugu, demokraatia tähtsust ning noorte õigusi. Samuti saime me professionaalide juhendamisel küpsetada Taani traditsioonilisi lihapalle ning disainida demokraatia temaatilise T-särgi (Lisa 1), mis jäi kõikidele osalejatele koju mälestuseks. Lisaks tutvustasid kohalikud noored meile Aarhuse uusimat ning kõige modernsemat elamurajooni Aarhus Ø ning kohalikku kunstimuuseumi Aros, mis on analoogne Eesti KUMU-ga.

Projekti eestvedajad ei unustanud ka korralikku adrenaliinilaksu – kõikidel oli võimalus minna kaatriga merele ning nautida läbi meeletu kiiruse Aarhuse ilu ka merepinnalt.

EYC oli meile taganud väga tiheda päevagraafiku ning õppetöö tänapäevases koolimajas, mis asus vaid paarikümne minuti bussisõidu kaugusel meie hotellist. Igapäev algas kella seitsmest hommikusöögiga ning lõppes kell üheksa õhtul sõiduga hotelli.

Arvan, et projekt on koostatud väga läbimõeldult ning hoolikalt, kogu töö sujus hästi ning probleeme ei tekkinud kordagi. Olen tohutult rahul, et selles projektis osalesin ning mul oli rõõm tutvuda nii paljude noorte inimestega üle terve Euroopa. Taani ilm võib küll olla väga bipolaarne, kuid see ei rikkunud minu elamust - aitäh Eesti delegatsioon selle vinge seltskonna eest!

Sündmuse koduleht: www.aarhus.dk/eyc

Uudise rubriigid: