11.05.2018

Tallinna õpilased kingivad Eestile suure üheslaulmise „Meie siin“

15. mail kell 14 koguneb Vabaduse väljakule ligi 3000 Tallinna õpilast, et anda Eestile üle oma kingitus – suur üheslaulmine „Meie siin“.

Tallinna päeval üheskoos lauldud kingitus-kontsert on jätkuks noorte tantsijate isetekkelisele tantsupeole eelmise aasta suvel. Üheslaulmisele on kutsutud kõik õpilased ja õpetajad, kes tunnevad, et see neid kõnetab, sest oluline on tahe olla ja laulda koos.

Laulud aitasid välja valida Tallinna Nõmme Muusikakooli direktor Indrek Vijard ja Tallinna 21. Kooli õpetaja Lydia Rahula. Kavas on viis suurt laulu: Rasmus Puuri „Meie“ (dirigent Rasmus Puur), Boris Kõrveri „Tallinn, mu Tallinn“ (dirigent Riivo Jõgi), Uno Naissoo „Mu kodu“ (dirigent Janne Fridolin), Arne Oidi „Unustuse jõel“ (dirigent Lydia Rahula) ja Alo Matiiseni „Isamaa ilu hoieldes“ (dirigent Indrek Vijard).

Eeslauljatena on üheslauljatele abiks valikkoorid ning solistid Uku Suviste, Kalle Sepp, Jennifer Marisse Cohen ja Cecilia Mägi. Lauljaid saadavad Nõmme Muusikakooli orkester Riivo Jõgi juhendamisel ja Tomi Rahula bänd. 

Tallinna Haridusamet, kes üheslaulmist korraldab, pidas väga oluliseks ka õppurite endi kaasamist juba algusest peale, sest see on ju nende pidu. Kingituskontserti juhivad Antero Noor ja Jennifer Marisse Cohen Tallinna 32. Keskkoolist. Videopöördumise võtsid üles ja panid kokku Tallinna Ühisgümnaasiumi meediaklassi õpilased Freddie Turulinn, Peeter Alver, Ädu Igris Schumann, Katariina Kesküla ja Silvia Torn. Ürituse käepaela kujundused pakkusid välja Tallinna Kunstigümnaasiumi 10. ja 11. klassi õpilased, kasutusele võeti Lee Ann Plaaseri ja Margus Mikk Rebbase töö. Sündmuse Facebook’i lehega toimetavad Pirita Majandusgümnaasiumi õpilased kooli direktori Toomas Pikhof´i juhendamisel.

Näeme 15. mail ja laulame Eesti ilusaks!

Meie siin käepael.jpg 

Lisainfo:

Sigrit Lilleste 
Peaspetsialist
Hariduskorralduse osakond
Tallinna Haridusamet
sigrit.lilleste@tallinnlv.ee

Uudise rubriigid: