23.04.2015

Tallinna õpilased võistlesid liiklusohutusviktoriinil „Külas koer Nublul ja lõvi Leol“

16. mail 2015 toimus Tallinna Paekaare Gümnaasiumis juba viieteistkümnendat korda pealinna koolide neljandate klasside õpilastele liiklusohutusviktoriin „Külas koer Nublul ja lõvi Leol“.

Viktoriini eesmärgiks on kinnistada lastel liiklusmärkide ning liiklus- ja tuleohutuseeskirjade tundmist, arendada oskust näha ohtusid liikluses ja osata neid vältida, samuti kontrollida omandatud teadmiste kasutamist igapäevaelus.

Esimeses etapis esitatakse lastele liikluskorralduse ja tuleohutuse küsimusi, teises etapis võisteldakse tuletõrjuja kostüümi selga panemises ning jalgratturi ja jalakäija ohutuse varustuse kasutamises. Võistlejaid lõbustasid ja toetasid nende poolt armastatud lõvi Leo ja koer Nublu.

Oli tunda, et lapsed ja õpetajad olid väga tõsiselt suhtunud ettevalmistamisesse. Ka viktoriin oli tõsine, lapsed hasardiga arutlesid iga küsimuse üle. Õpilaste vastused olid teravmeelsed, õiged, huvitavad ja aktuaalsed. Praktilise osaga said kõik osalise hästi hakkama. Žüriil tuli palju vaeva näha, et valida parimaid parimate hulgast.

Esimese koha saavutas kokkuvõtteks Tallinna Tõnismäe Reaalkool, teise Tallinna Paekaare Gümnaasium ja kolmanda Tallinna Pae Gümnaasium.

Ürituses osales 13 üldhariduskooli: Lasnamäe Vene Gümnaasium, Tallinna Tõnismäe Reaalkool, Tallinna Läänemere Gümnaasium, Tallinna Mahtra Põhikool, Tallinna Pae Gümnaasium, Tallinna Paekaare Gümnaasium, Lasnamäe Põhikool, Lasnamäe Gümnaasium, Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium, Tallinna Mustjõe Gümnaasium, Tallinna Linnamäe Vene Lütseum, Maardu Põhikool, Tallinna Õismäe Vene Lütseum.

Üritust toetasid: Lasnamäe Linnaosavalitsus, Põhja Prefektuuri Liiklusjärelevalvekeskus, Päästeameti Põhja Päästekeskus, Maanteeamet, Eesti Punase Risti Tallinna selts.

 

Allikas: Tallinna Paekaare Gümnaasium

 

Uudise rubriigid: