21.09.2016

Tallinna õpilased võitsid Moskvas olümpiaadidelt mitu medalit

Tallinna Reaalkooli gümnasistid võitsid septembri algul Moskvas toimunud rahvusvahelisel õpilaste aineolümpiaadil „The 1st Olympiad of Metropolises” mitu erivärvilist medalit.

Taavet Kalda võitis füüsikas kuldmedali, Kaarel Hänni matemaatikas hõbemedali, Carel Kuusk keemias hõbemedali ning Tähvend Uustalu ja Rao Zvarovski informaatikas pronksmedalid.

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart avaldab tänu ja tunnustust olümpiaadil edukalt osalenud õpilastele ja nende juhendajatele-õpetajatele. „Meie õpilased on juba aastaid rahvusvahelistel olümpiaadidel välja paistnud oma väga heade teadmistega ning toonud võistlustelt kaasa eri värvi medaleid. Meie õpilaste seas on väga palju talente ja andekaid, kes oma teadmistega tutvustavad maailmale Eestit kui arukat ja nutikat väikeriiki,“ sõnas Kõlvart.

Kokkuvõtvate tulemuste põhjal jagas Tallinna õpilaste delegatsioon kolmandat kohta Astana, Leipzigi, Riia, Almatõ, Pekingi ja Biškeki õpilaste esindustega.

Tallinna delegatsiooni kuulusid Tallinna Reaalkooli õpilased Tähvend Uustalu (informaatika), Taavet Kalda (füüsika), Carel Kuusk (keemia), Kaarel Hänni (matemaatika) ja Rao Zvarovski (informaatika) ning Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi õpilased Artjom Pahhomov (keemia), Juri Geiman (füüsika) ja Pavel Grubeljas (matemaatika) ning matemaatikaõpetaja Salima Ader.

2.-11. septembrini toimus Moskvas rahvusvaheline õpilaste aineolümpiaad „The 1st Olympiad of Metropolises“. Moskva linna korraldatud olümpiaadil osalesid õpilasdelegatsioonid 22-st erinevast riigist ja linnast: Berliin, Milano, Moskva, Peking, Helsingi, Abu Dhabi, Peterburi, Minsk, Tel-Aviv, Riia, Jerevan, Budapest, Belgrad, Jakarta, Biškek, Leipzig, New Delhi, Sofia, Almatõ, Tallinn, Astana ja Düsseldorf. Igast linnast osalesid 8-liikmelised õpilaste esindused ja õpetajad-juhendajad.

Rahvusvaheline olümpiaad viidi läbi füüsikas, matemaatikas, informaatikas ja keemias. 

Lisaks olümpiaadile pakuti õpilastele mitmekesist kultuuriprogrammi Moskva vaatamisväärsustega tutvumiseks.

Olümpiaadi koduleht: http://megapolis.educom.ru/en