25.08.2017

Tallinna õpilased võitsid rahvusvahelistel olümpiaadidel 20 medalit

25. augustil kell 14.00 toimub Tallinna Raekojas tänuvastuvõttrahvusvahelistel olümpiaadidel osalenud õpilastele, kes võitsid kokku 20 medalit. Linna tunnustuse ja tänu annavad üle Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart ja haridusameti juhataja Andres Pajula.

„Kahtlemata võib linn olla uhke oma õpilaste nii kõrgete saavutuste üle. Need pole tulnud vaid kaasasündinud andekuse varal, vaid visaduse ja tubli tööga, mis on eeskujuks meile kõigile,“ rääkis Mihhail Kõlvart „Täname ka õpilaste vanemaid, juhendajaid ja koolide direktoreid, kelle panuseta oleks noortel raske nii kõrgeid tulemusi saavutada.”

Eesti koondisesse kuulus tänavu 16 Tallinna õpilast, kes võistlesid 12 erineval olümpiaadil. Koju toodi kokku 20 medalit, neist 5 kuld-, 6 hõbe- ja 9 pronksmedalit. 

Kõige rohkem said medaleid Tallinna Reaalkooli õpilased Taavet Kalda – 3 kulda ja 1 hõbe, Kaarel Kivisalu – 1 kuld ja 2 pronksi ja Carel Kuusk – 2 hõbedat ja 1 pronks.

Taavet Kalda sai kuldmedalid rahvusvaheliselt astronoomia ja astrofüüsika olümpiaadilt ning nii rahvusvaheliselt kui ka Euroopa füüsikaolümpiaadilt, lisaks hõbemedali  rahvusvaheliselt informaatikaolümpiaadilt. Kaarel Kivisalu tuli kullale Euroopa Liidu loodusteaduste võistkondlikul olümpiaadil ning pronksile rahvusvahelisel ja Euroopa füüsikaolümpiaadil. Carel Kuusk pälvis hõbemedali rahvusvahelisel keemiaolümpiaadil ja geograafiaolümpiaadil ning pronksmedali bioloogiaolümpiaadil. 

Rahvusvahelistel olümpiaadidel osalesid kaheksa Tallinna kooli õpilased (Tallinna Reaalkool, Tallinna Inglise Kolledž, Tallinna Tehnikagümnaasium, Gustav Adolfi Gümnaasium, Tallinna 21. Kool, Vanalinna Hariduskolleegium, Tallinna Tõnismäe Reaalkool, Tallinna Prantsuse Lütseum). Taavet Kalda, Carel Kuusk ja Kaarel Hänni osalesid lausa neljal rahvusvahelisel olümpiaadil.

Muusikalist külakosti pakuvad vastuvõtul Vanalinna Hariduskollegiumi õpilased.

 

Lisateave:

Egle Vospert
Vanemspetsialist, hariduskorralduse osakond
Tallinna Haridusamet
Tel: 640 4976, 51938885
egle.vospert@tallinnlv.ee

Uudise rubriigid: