31.08.2017

Tallinna õpilaste koolitee algab taas suure aabitsapeoga

Reedel, 1. septembril on kõik Tallinna koolide 1. klassi lapsed koos peredega oodatud Vabaduse väljakule suurele aabitsapeole.

Linn soovib aabitsapeoga teha tähtsa päeva kooliteed alustavatele lastele veelgi meeldejäävamaks.

„Oleme vastsetele koolijütsidele korraldanud aabitsapidusid juba üheksa aastat, tuleval, Eesti Vabariigi 100 aasta juubelil, jõuame ka meie väikese juubelini,“ rääkis abilinnapea Mihhail Kõlvart. „Oleme rõõmsad, et Tallinna koolide õpilaste arv on aasta-aastalt suurenenud, sh ka esimesse klassi astujate arv. Algaval õppeaastal läheb 1. klassi umbes 4600 last, ligi 300 võrra enam kui eelmisel õppeaastal“.

Aabitsapidu algab kell 14. Peo juhatavad sisse ning helistavad koos Aabitsakukega koolikella Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart ning Kesklinna vanem  Taavi Pukk. Laval esinevad laulu-, tantsu- ja tsirkusenumbritega erinevad lastekollektiivid, väljakule üles seatud telklinnakus saab töötubadest osa võtta. Vahepaladeks vallatuid tempe tehes veavad pidu lahutamatud sõbrad Ohh ja Ahh. Peo lõpetavad suur auhinnaloos ning Karl-Erik Taukar bänd!

Aabitsapidu korraldavad Tallinna Haridusamet ja Tallinna Kesklinna Valitsus. Kogu programm ja kõik tegevused on peolistele tasuta.

Abilinnapea lisas, et Tallinna koolide õpilaste üldarv on algaval õppeaastal selle kümnendi suurim - Tallinna 59 munitsipaal-üldhariduskoolis alustab uut õppeaastat kokku umbes 43 400 õpilast. Laste harimise eest kannab hoolt ligi 5200 pedagoogi. Gümnaasiumis õppimist alustab ligikaudu 3190 õpilast, kokku on gümnaasiumiõpilasi 8860.