19.05.2016

Tallinna õpilaste supergraafika kavandite konkursi tulemused

Tallinna päeval 15. mail kuulutati välja Tallinna koolide õpilaste supergraafika kavandite konkursi „Me õpime kõikjal“ võitjad. Kolm parimat tööd jõuavad ka haridusasutuste seintele.

Konkursile esitati kokku 77 tööd, millest parimaiks tunnistas žürii Ragnar Truu ja Reijo Roosi (Tallinna Arte Gümnaasium), Evelin Olli, Doris Martineni ja Magnus Tubro (Tallinna Kunstigümnaasium) ning Silvia Torni ja Kristiina Heinmetsa (Tallinna Rahumäe Põhikool) tööd.

Žüriisse kuulusid Tallinna Kunstigümnaasiumi, Tallinna Rahumäe Põhikooli, Tallinna Spordi- ja Noorsooameti ning Tallinna Haridusameti esindajad.

Parimad kavandid jõuavad professionaalsete kunstnike abiga Tallinna haridusasutuste siseseintele. Oma abi on selleks pakkunud pikaaegse kogemusega grafitikunstnikud (Silver „S-Boy“ Seeblum ja Pirados).

Õpilaskonkursiga soovis linn anda noortele kunstihuvilistele võimaluse oma fantaasia ja loovuse rakendamiseks ning enese väljendamiseks publiku ees. Ühtlasi sooviti näidata, et supergraafika ja seintele sodimine ei ole kaugeltki üks ja seesama ning et hästi teostatud seinamaaling võib olla väärtuslik kunstiteos.

Kõikide kavanditega on võimalik tutvuda haridusameti kodulehel: Supergraafika võistluse tööd (11.05)

Võidutööd:

RagnarTruuReijoRoos6kl_ArteGümnaasium(Eneli Shank) (Medium).jpg Heinmets_Torn_8B (Medium).jpg

 

 

Uudise rubriigid: