15.05.2020

Tallinna päev algas Lühikese jala värava avamisega peaministrile

Tallinna päev algas täna traditsiooniliselt piduliku Lühikese jala värava avamisega, mil Toompealt all-linna Tallinna päeva tähistama tulnud peaminister Jüri Ratast tervitas linnapea Mihhail Kõlvart.

Tallinna päeva avas pidulikult Tallinna linnapea. Politsei- ja Piirivalveameti Põhja prefekt Kristian Jaani andis peaministrile ja linnapeale ülevaate pealinnas toimuvast ning olukorrast viirusega võitlemisel. „Olukord Tallinnas viitab, et oleme väljumas eriolukorrast. Viimased päevad näitavad, et meie jõupingutus ei ole enam suunatud mitte viiruse tõrjele, vaid tegeleme karude jahtimisega. Nii et kõik on korras ja Tallinn on turvaline,“ sõnas Kristian Jaani. 

Linnapea Mihhail Kõlvart ütles, et Lühikese jala värava avamine on olnud alati paljutähenduslik, aga tänavu on see eriti sümboolne. „Me avame Tallinna päeva ja avame ka Tallinna linna elanikele pärast piiranguid ja eriolukorda. Me teeme seda väga ettevaatlikult, aga suure lootusega ja vaadates tulevikku. Ajaloolised müürid siin mäletavad palju raskusi ja katsumusi. Ka meie oleme üle elanud tõsise katsumuse,“ rääkis Kõlvart. „Kriis pakub alati õppetunde ja see, mida me üle elasime, paneb meid mõtlema – kui oluline on see koht, kus me elame ja kui tähtsad on inimesed, kes on meie kõrval. Ja kui palju me sõltume üksteisest, sest koos olles saame ka kõigega hakkama. Tänan selle eest peaministrit, Vabariigi Valitsust ning Tallinna ja kogu Eestimaa elanikke!“ 

Peaminister Jüri Ratase sõnul sümboliseerib all- ja ülalinna kohtumine head omavahelist koostööd. „Tänan linlasi möödunud kahe kuu eest, mis on olnud väga keerulised ja mul on heameel näha, kuidas Tallinn on väljumas sellest kriisist,“ sõnas Ratas. Peaminister avaldas lootust, et kui eriolukord lõpeb, siis pingutame kõik selle nimel, et see ei peaks kunagi enam korduma.

Foto: Ain Saarna

Piltuudis peaministri ja linnapea kohtumisest (fotod: Raul Mee, Stenbocki maja) 

   

Uudise rubriigid: