15.05.2022

Tallinna päev algas Lühikese jala värava avamisega peaministrile

21. korda toimuv Tallinna päev algas täna traditsiooniliselt piduliku Lühikese jala värava avamisega, mil Toompealt all-linna Tallinna päeva tähistama tulnud peaminister Kaja Kallast tervitas linnapea Mihhail Kõlvart.

Tallinna päeva avas pidulikult Tallinna linnapea ning Politsei- ja Piirivalveameti Põhja prefekt Joosep Kaasik andis peaministrile ja linnapeale ülevaate pealinnas toimuvast.

Linnapea Mihhail Kõlvart märkis, et 774 aasta eest kinnitas Taani kuningas Erik IV Adraraha Tallinna kodanikele Lübecki linna õigused. „Ent tänavune aasta on eriline ka seetõttu, et me tähistame 700 aastat raekoja ja 600 aastat raeapteegi esmamainimisest. Ühtlasi sai Tallinn sel aastal UNESCO muusikalinna tiitli,“ ütles Kõlvart. „Viimased kaks aastat me räägime, et meil on keerulised ajad ja seda need ongi. Aga olen kindel, et me suudame neid aegu ületada, aga ka võita, kui me teeme koostööd. Nagu me teame, siis nimetatakse seda müüri siin ka usaldamatuse müüriks, ent olen kindel, et on täitsa võimalik, et müür jääb püsima, aga usaldamatus langeb.“

Peaminister Kaja Kallase sõnul on müür püsinud siin sajandeid, kuid positiivne on see, et ehkki Toompea ja all-linna vahel on olnud aegajalt ikka erimeelsusi, siis on see värav olnud  avatud kogu aeg. „Mitte ainult sel ühel päeval, vaid kõikidel päevadel. Usun samuti, et kuitahes rasked ajad meil ka on, siis saame kõigest üle, kui me teeme koostööd ja kui meie suhted on omavahel head. Jääks nii, et see värav oleks kodanikele alati avatud.“

Sel aastal tähistatakse Tallinna päeva 21. korda, traditsioonile pandi alus 2002. aastal. Sellega tähistatakse Tallinnale Lübecki linnaõiguse andmist 1248. aastal, millega pääses Tallinn ka Euroopa linnade liitu.  

Uudise rubriigid: